Čas utíká jako voda. Brzy bude Valentýn a je na čase vymyslet, čím potěšit vaši drahou polovičku. Vím, že si s Jardou po těch letech nemusíme dokazovat lásku dárkem, ale když já dávám dárky strašně ráda. Dělám mi radost, když vidím ten úsměv na rtech. Samozřejmě že dárky i ráda dostávám, jsem žena:-D.

Valentýn beru jako možnost, udělat radost tomu koho miluju něčím, co má rád nebo co si přál. Kromě toho se také těším na večeři, která v tento den nesmí chybět. Každý rok uvařím na Valentýna večeři o několika chodech a v klidu domova si na ní pochutnáme. I když byly restaurace otevřené, dala jsem přednost klidu domova, soukromí a svíčkám. Přijde mi to takové osobnější, než když máte kolem sebe plno lidí:-). Asi je to taky tím, že ráda vařím a nenechám si ujít žádnou příležitost k tomu, abych si mohla pořádně navařit:-D.

Protože už je na čase shánět dárky a letos je to s nakupováním obtížné, připravila jsem si pro vás tipy na dárky, pro které nebudete muset do obchodu. Všechny dárky, které jsem vybrala se dají koupit po internetu. Je konec ledna, to je ještě 2 týdny času, takže byste to měli krásně stihnout:-).

 

Tipy jsem dala dohromady z věcí, které kupuji Jardovi nebo koupil on mě jako dárek a jsou tam i věci se kterými jsme byli oba spokojení a myslím si, že jsou ideální jako dárek k Valentýnu. Vše mám vyzkoušené a za mě tyto věci mohu doporučit. Doufám, že se vám tipy budou hodit a něco vyberete. No a protože tipů není nikdy dost, budu ráda, když mi do komentáře napíšete další zajímavé tipy na Valentýnské dárky. Inspirace totiž není nikdy dost:-).

 

Tipy na Valentýnské dárky

 

Dárkové kazety se sušeným masem

Tenhle dárek jsem vybrala pro Jardu. Miluje maso a stejně tak i maso sušené. Sušené maso od firmy Usušil a syn objevila při registraci do Virtuálního běhu. Pravidelně s Jardou běháme závody a při objednávce věcí na podporu Movemberu tam bylo k dokoupení i jerky od této firmy. Je vynikající, chutnalo nám oběma.

Na Valentýna jsem na eshopu objevila dárkové kazety. Na výběr jsou ve 2 velikostech -3 x 50 gramů anebo 3 x 150 gramů. Kromě toho můžete do poznámky napsat text a uvnitř kazety bude přání s vaším textem. Sušené maso je vyráběné bez chemie a to je pro mě hodně důležité. Potvrzuji, že je vynikající a řekla bych, že nejen Jarda bude mít z kazety plné jerky radost. Mě totiž chutná taky:-D.

Dárkové kazety se sušeným masem – Odkaz na dárkové kazety

 

 

Ovocné víno

Ovocná vína zachutnají i těm, kteří nemají víno rádi. Vína jsem objevil na www.rybizak.cz. Mají na výběr rybízové, višňové, malinové nebo třeba jahodové víno. Zatím jsem ochutnala 10 vín a těším se až ochutnám další. Zajímavé je i levandulové víno. Jestli dáváte přednost sladšímu vínu, pak sáhněte po bezovém, malinovém nebo jahodovém víně. Kromě toho si můžete nechat udělat i etiketu s vlastním textem anebo si vybrat vína s textem.

Na Valentýna bych sáhla po vínech vlastního výběru a k tomu dřevěný box. Tímto dárkem podle mě rozhodně nesáhnete vedle.

Ovocná vína prodává: www.rybizak.cz

 

Seberozvojový diář na míru Life Designer

Tenhle dárek ocení muži i ženy.

Koncem minulého roku jsem si nechala sestavit diář na míru, protože se mi do toho klasického nic nevešlo. Podobný diář jsem nikde neviděla a myslím, že je by to byl skvělý dárek k Valentýnu. Přeci jen diář používáme denně, takže na vás bude vaše drahá polovičky myslet pokaždé, když bude diář používat. Můžete dovnitř napsat i nějaké věnování, aby ho měl/měla stále na očí nebo nalepit společnou fotku:-). Kromě samotného diáře obsahuje i mnoho dalších věcí – stránky, které vám pomohou s osobním rozvojem, listy s úkoly, na poznámky nebo aktivity (podle toho, jak si diář sestavíte) a navíc i Průvodce na cestě za svou vizí.

O diáři jsem se více rozepsala v tomto článku: Diář na míru. Najdete tam o něm všechny informace o tom, co diář obsahuje a jak si ho sestavit.

Na výběr jsou elegantní kožené obaly (ideální pro muže) anebo veselé květinové, barevné, které se budou líbit spíše ženám. Největší výhodou tohoto diáře je podle mě to, že se dají jednotlivé listy vyndávat a měnit za jiné nebo doplňovat podle potřeby. Diář má totiž speciální diskovou vazbu, kterou jsem ještě nikde jinde neviděla a tak se listy dají přendávat podle libosti:-).

Diář Life deseigner prodává: www.mylifedesigner.cz. Kromě sestavení diáře na míru si můžete vybrat i již sestavený diář.

 

Bedna chilli dobrot

Minulý rok jsem Jardovi kupovala bednu chilli od Chilli Doctora. Na výběr je plno dárkových boxů, já jsem vybrala Cestu kolem světa, kde je tak nějak všechno. Jsou tam chilli mashe, sušené chilli i vločky, čokoláda, oříšky… Pány jistě potěší sada omáček ve skleněných obalech ve tvaru lebky anebo dřevěný stojánek se sušeným chilli.

Mimochodem ta bedýnka plná chilli dobrot stojí okolo 500 korun a je tam toho opravdu hodně. Vlastně nám její obsah vydržel na celý rok:-).

Dárkové kazety a chilli dobroty: www.thechillidoctor.cz

 

Sýrová degustace z domova

Což takhle udělat si sýrovou degustaci hezky pěkně doma? Křupavá bageta, dobré víno a různé druhy sýrů…to zní jako ideální valentýnský večer. Rádi doma zkoušíme nové druhy sýrů a proto jsem byla nadšená, když jsem objevila sýrové boxy. Prodává je firma sýry domů. Vybrat si můžete z různých menších i větších boxů – jen sýrové, s vínem, fuetem, oříšky… anebo sáhnout po jednom z Valentýnských boxů. Kromě boxů si můžete objednat i různé sýry.

Ukázku boxů najdete v mém článku: Sýrová degustace z pohodlí domova

Prodává: www.syrydomu.cz, Valentýnské boxy: odkaz

 

Adopce stromu

Tenhle dárek k Valentýnu mi přejde úplně úžasný. Na stránce Crowdfarming si totiž můžete na dálku adoptovat ovocný strom a každý rok vám pak přijde vybrané ovoce hned po sklizni. Čerstvé ovoce , které rovnou letí k vám namísto toho, aby prošlo mnoha zastávkami, než se dostane do našeho supermarketu? Řeknu vám, že chuťově je to velký rozdíl.

Na výběr je i organické ovoce, tedy bez chemie. Po zaplacení vám dokonce na strom přibijí cedulku s vámi zvoleným textem – může to být jméno přítele/přítelkyně nebo nějaký pěkný text. Farmář nechá vyrobit kovovou plaketku s tímto textem a umístí jí na strom. Až bude mít v sezóně čas (není to hned), tak vám přijde fotka vašeho stromku s plaketkou. Každý rok vám pak přijde v domluvený termín (po sklizni) domluvené množství ovoce. Dá se to samozřejmě kdykoliv zrušit (ne jako u bambusových ponožek po telefonu, kterých se už nikdy nezbavíte:-D).

Stránka je celá v angličtině. Na výběr je adopce stromu anebo si objednáte ovoce či jiné farmářské produkty, tedy bez adopce. Je tam toho více, tak se nejdříve raději podívejte na tento článek, ve které najdete návod a vše o tom, jak se tam objednává. Mě to chvilku trvalo, než jsem tu stránku pochopila, tak jsem si raději sepsala návod:-D:

Crowdfarming – objednala jsem si granátová jablka až ze Španělska

Na podzim jsem objednávala granátová jablka – celou bednu a musím je pochválit. Jablka byla opravdu čerstvá, skvělá a ještě v organické kvalitě. Myslím, že z tímto dárkem uděláte velkou radost a ještě podpoříte malé farmáře.

 

Permasemínka

Jestli váš protějšek miluje zahradničení a je vášnivým pěstitelem bude z tohoto dárku nadšený. Permasemínka jsou totiž semínka, která kupujete jen jednou za život!

Každý rok si z úrody schováte semínka, usušíte a příští rok vysadíte. V zahradnictví totiž prodávají ve většině případů odrůdy F1 a ty se znovu vypěstovat nedají anebo u nich dochází k různým problémům jako jsou plísně, změna tvaru, chuti apod. Navíc jsou chemicky ošetřené. S pánem, který Permasemínka prodává jsem si psala osobně a také jsem si o jeho semínkách dost přečetla. Dělá to opravdu poctivě, bez chemie, tak jak to má být. Tenhle rok jsem poprvé sázela a vše mi vyrostlo (ačokča, fialová rajčata, jedlé květy, dýně…).

Více o Permasemínkách, jak to funguje apod  – Článek Permasemínka

Jinak musíte každý rok kupovat nová a nová semínka a to není ekologické ani ekonomické. Permasemínka jsou prakticky stejně drahá a ve výsledku vám ušetří nejen peníze, ale také ježdění do zahradnictví a samozřejmě i obaly ve kterých jsou semínka balená (ta sebraná dávám o sklenice).

Na Valentýna bych vybrala dárkovou krabičku (na fotce) a naplnila ji semínky dle vašeho výběru. Myslím, že se mi tam vešlo asi 15 druhů. Mimochodem vše je balené do eko obalů. Tohle určitě potěší každého, kdo si namísto kupovaní nekvalitní zeleniny rád vypěstuje svou, chutnou, poctivou a bez chemie. Jestli máte zahrádku nebo alespoň balkon, budete si už za pár měsíců společně vychutnat vámi vypěstovanou zeleninu.

Permasemínka koupíte na :  www.permasemínka.cz

 

Dárky pro kafaře

Já sama kafe miluju, takže tyto dárky ráda dávám i dostávám. Následujícími dárky potěšíte asi každého, kdo má rád kafe:

 

Aeropress

Cestovní kávovar na přípravu kávy. Je malý, skladný a můžete si v něm připravit kávu nejen doma, ale i na cestách. Beru ho sebou na dovolenou, pod stan i ven na grilování. Samozřejmě se dá použít i doma. Jediné co pro přípravu kávy potřebujete je horká voda, mletá káva a kávový filtr. Kávu připraví během chvilky a je vynikající. V přípravě kávy v Aeropressu se dokonce pořádá mistrovství světa. Neexistuje jeden postup, každý si může vytvořit ten svůj a připravit si tak svůj jedinečný a dokonalý šálek kávy. Právě pro tu ovlivnitelnost faktorů – doby louhování, míchání apod. Mám tenhle kávovar strašně ráda a proto jsem ho také zařadila do tipů.

Více o Aeropressu včetně videa z používání: Článek Aeropress

Aeropress koupíte například na www.kopiluwak.eu 

 

Cafflano Kompresso

Cafflano je ruční espressovar. Jednoduše do něj dáte mletou kávu, utáhnete, nalijete vodu a zmáčknete (jako injekci). Je to asi ten nejmenší kávovar na světě, protože má max. 15 cm? Díky tomu si ho můžete vzít kamkoliv, kde si můžete ohřát vodu, tedy klidně i pod stan. Nezabere místo a hlavně umí připravit luxusní espresso. Espresso z Cafflana používám i na přípravu nápojů jako je Caffe Latte a další. Chutí se vyrovná drahým kávovarům a přitom je mnohem levnější.

Článek o Cafflano Kompresso + video

Cafflano Kompresso – www.kopiluwak.eu

 

Cibetková káva – Kopi Luwak

Nejdražší káva na světě? Asi nenajdete nikoho, kdo by z toho nebyl paf! I když je káva opravdu ta nejdražší na světě, je cenově dostupná (taky mě to překvapilo). Jedná se o cibetkovou kávu z Indonézie, která prochází trochu jiným procesem, než ostatní kávy. Díky tomu, že projde trávicím traktem cibetky získá jedinečnou a velice jemnou chuť a proto je ve světě tak vyhledávaná. Vím, že to zní trochu divně, ale věřte mi, že na chuti nic nepoznáte.

Více o této kávě: Cibetková káva

Teď něco důležitého – Existuje hodně falešných cibetkových káv, většinou jsou podezřele levné. Já ji kupuji jedině na www.kopiluwak.eu. Na výběr jsou i dárková balení. Doporučuji Arabicu, ta je sladší. Ovšem jestli máte raději silnou hořkou kávu se zemitou chutí, potom zvolte Robustu.

 

 Moje tajné přání a poslední tip pro vás:

Na internetu jsem objevila svíčku ve které je schovaný šperk – stříbrný nebo zlatý prstýnek (žádný nekvalitní nikl nebo jiná bižuterie). Zapálíte svíčku a až se dostanete asi tak do půlky, vyplave vám nahoru taková obálka. Po otevření uvnitř najdete šperk, který jste si objednali. Jelikož si nemůžete vybrat velikost prstýnku a já mám hodně široké prsty, chtěla bych náhrdelník, náušnice nebo přívěsek. Asi budu muset dát Jardovi nenápadný tip:-). Vždycky jsem měla ráda Kinder vajíčko a tohle je taková Kinder vajíčko pro dospělé:-D. Vážně mi to přijde jako roztomilý nápad, dát ženě vonnou svíčku ve které je šperk.

Svíčky prodává: www.diamantovesvicky.cz

 

Tak to by bylo všechno. Snad se vám tipy hodily:-).

 

Krásného Valentýna přeji všem.

Užijte si ty chvíle strávené s přítelem/manželem. Zapalte si svíčku, dejte si dobré jídlo….

Protože letos budeme asi všichni slavit doma, můžete vymyslet nějaký zajímavý program, abyste si tento den užili. Může to být nějaká erotická hra (prodává například Albi), večeře, romantický film, procházka…cokoliv, hlavně když vás to bude oba bavit. Já mám vždycky největší radost, když máme s Jardou celý den nebo alespoň odpoledne jen pro sebe. K tomu dobré jídlo, pěkný film a jsme spokojení. Něco vám řeknu – jsme spolu 12 let a řeknu vám, že toho kluka pořád nemám dost:-D. Dokonce ani teď v době Covidu, kdy jsme spolu víc než kdy dřív:-D. Naopak, protože jsem ho mohla ještě lépe poznat, miluju ho ještě víc:-). Je to nejen přítel, ale i můj nejlepší kamarád a tak to má podle mě být.

Jestli máte nějaké tipy, co dělat na Valentýna, když je všude zavřeno, napište je do komentářů. Všem se to letos bude určitě hodit:-).