Tentokrát pro vás nemám žádný recept na jídlo nebo kosmetiku, ale výzvu. Jedná se o 30 denní výzvu ve které jde o velice jednoduchou věc: vypít denně 8 sklenic vody. Voda životně důležitou součástí našeho života, ale dost často se na to zapomíná. Do pitného režimu se nepočítá alkohol, slazené vody nebo čaje limonády a samozřejmě i kafe. Kolik vody ale po odečtení toho všeho denně vypijeme? Znám hodně lidí kteří za celý den vypijí 5 kafí a litr coca coly. Když mi bylo okolo 18 letech měla jsem dost nabitý program. Poslední na co jsem myslela byl pitný režim, takže jestli jsem za den vypila hrnek limonády tak možná ještě přeháním. Není divu, že se to na mě začalo projevovat. Nedostatek tekutin se na těle projevuje kruhy pod očima, bolesti hlavy, únava, zažívací problémy a postupně může vést i k větším zdravotním problémům. Problém je že mám odjakživa problém vzpomenout si na to že mám něco udělat a do toho spadá i pití. Vím, že pít musím, ale najednou je půl dne pryč a já jsem na to zase zapomněla. Proto jsem si stahovala různé aplikace. Pak jsem si ale vytvořila tuto výzvu, kde mám okamžitě přehled o tom kolik jsem vypila a kolik mi zbývá. Od té doby co jsem si vytvořila tento papír a je skoro každý den splněný. Ze začátku jsem měla nastavený budík na každé dvě hodiny, ale postupně tělo samo v tomto čase začalo vodu vyžadovat a také jsem se to už naučila. Dost mi to pomohlo tak věřím že to pomůže i vám.

Jen bych ještě chtěla zmínit, že je velice důležité pít v průběhu celého dne a ne do sebe najednou nalít litr vody, aby byla výzva splněna. Tělo potřebuje být hydratované v průběhu celého dne, aby mohlo fungovat tak jak má. Od té doby co jsem začala pít dostatek vody vidím a hlavně i cítím velký rozdíl. Rozhodně mám víc energie, bolesti hlavy zmizely a kruhy pod očima jsou taky lepší. Taky toho tolik nesním, protože se toho do mě spolu s vodou už víc nevejde. Pokud chcete vidět, jak se pití vody projeví na vás můžete si udělat fotku na začátku a fotku na konci výzvy. Záleží samozřejmě na tom, na jak velké množství vody jste normálně zvyklí a podle toho budou výsledky větší nebo menší.

Cílem výzvy je naučit se pravidelně pít. Po 30 dnech prý člověk získá trvalý návyk na danou činnost, takže po ukončení by si už vaše tělo mělo samo říct, že má o vodu zájem a bude vám chybět. Pokud ale máte velké problémy s pravidelným užíváním čehokoliv můžete si výzvu zopakovat každý měsíc znovu a znovu. Pojďme se ještě podávat na výhody které tato výzva přináší:

Výhody které pravidelný pitný režim přinese:

 1. Více energie
 2. Zlepšuje trávení
 3. Zlepší se vám pleť – jasnější barva, mizí kruhy pod očima
 4. Zabraňuje vzniku vrásek a stárnutí kůže
 5. Detoxikace- voda vyplaví škodlivé látky z těla
 6. Posílení imunity
 7. Ztráta váhy: díky vodě se cítíte plní a tak toho sníte méně, rychleji spalujete tuky
 8. Ušetříte za kupované pití

 

 

Trik jak výzvu splnit snadněji:

 1. Nastavte si na mobilu budík na každé 2 hodiny. Hned jak zazvoní vodu vypijte
 2. Sklenici nenechávejte stát na stole, ale vypijte jí do dna okamžitě. Zabráníte tak několikahodinovému usrkávání.
 3. Připravte si 8 malých skleněných lahviček, naplňte je vodou a dejte do lednice. Klidně si na ně můžete napsat fixou hodinu ve kterou je máte vypít. Do práce si vezměte tolik lahviček, kolik v ní máte vypít. Stačí jedna velká láhev s vodou na celý den. Do večera musí být prázdná.
 4. Přidejte si do vody trochu citrónové šťávy, plátek citrónu nebo pomeranče. Když vám bude voda chutnat nebudete se muset přemáhat, pokud vám samotná voda nechutná.

Poznámka: Aby výzva měla co nelepší účinek je potřeba omezit kávu, alkoholické nebo slazené nápoje. Ideální je vynechat úplně, ale chápu že to může být dost obtížně. Doporučuji vynechat alespoň slazené nápoje a snížit počet kafí.

TIP: do vody si můžete přidat plátek citrónu nebo pomeranče aby vám voda chutnala

 

Klikněte na tento odkaz pro stažení vodní výzvy. Papír vytiskněte a po celou dobu výzvy ho mějte při sobě. Když vodu vypijete odškrtněte jednu skleničku:

 https://www.zijemehomemade.cz/media/2018/10/dscf5744-1.jpg