Už nějaký ten rok používám na vlasy pouze přírodní kosmetiku a je to na nich znát. Tedy barvení jsem si zatím neodpustila, ale snažím se barvit jen párkrát za rok, aby to pro vlasy nebyla taková zátěž. Já bych si to barvení odpustila, kdybych měla hnědé vlasy anebo jakoukoliv jinou barvu než šedý myší blond. Babička tomu vždycky říkala pochc..á sláma:-D…já bych tomu tak neříkala, protože mám svoje vlasy ráda, jen ta barva se mi moc nelíbí a ani mi moc nesedí. Mimochodem ani netušíte, jak se mi obrátil život, když jsem se obarvila (tehdy na tmavě červenou). Najednou byl o mě takový zájem, že jsem to pomalu nestíhala odrážet:-D. U nás totiž nikdo takovou barvu nenosil. Navíc u nás ve městě je kolej, kde jsou ubytovaní hlavně arabové, kteří studují Karlovu univerzitu. Vždycky, když jsem je potkala, měli oči jen pro mě a kamarádky jako kdyby byly vzduch. A možná i proto, že jsem jako jediná nebyla hubená, ale měla pořádný zadek:-D. Jo jo, to byla doba😊

 

Na vlasy tedy používám pouze doma vyrobený přírodní šampuk anebo občas vyzkouším i nějaký ten kupovaný. Střídám je s ajurvédským práškovým šamponem z bylinek. Žádné kondicionéry, šampony, séra, pěny, tužidla…prostě nic. Vlasy si ani nežehlím a nekulmuji. Teda občas si udělám copánky na spaní, abych ráno měla afro jak z pomády:-D.

 

Masku z avokáda používám moc ráda. Avokádo je plné zdravých olejů, které jsou dobré pro vlasy i vlasovou pokožku. Zajímavé je, že většina lidí se soustředí hlavně na konečky nebo na vlasy, ale na pokožku ne. Přitom zdraví vlasové pokožky je důležité a je základem pro krásné vlasy. Skvělá je pravidelná masáž pokožky (dělám si ji před spaním), která pokožku prokrví a vlasy pak rostou jako divé. Nebo pár kapek arganového či ricinového oleje.

Tuhle masku taky dělám když se mi povede koupit ne moc hezké avokádo anebo ho načnu dřív, než je dostatečně zralé. Klidně můžete použít i mražené, pokud v mrazáku máte nějaké zásoby (jen ho nechte rozmrznout).

 

Co budete na masku potřebovat?

  • ½ avokáda
  • 2 lžíce medu
  • 1 žloutek

Tipy: použijte ideální domácí vajíčko, kvalitní med a bio avokádo. čím kvalitnější suroviny budou, tím lepší výsledek bude maska mít.

 

Máte husté dlouhé vlasy? Použijte dvojitou dávku.

 

Postup

Vše rozmixujte na hladkou kaši. Rozmačkání nestačí, v masce by byly hrudky a ty se pak těžko vymývají vlasů (mluvím z vlastní zkušenosti).

Masku nanášejte na suché vlasy, nechte působit alespoň 30 minut (čím déle tím lépe). Poté opláchněte a umyjte šamponem.

Výsledek?

Vlasy budou lesklé, jemné a nebudou tak rozlítané. Skoro jako kdybyste si je vyžehlily. Samozřejmě když budete masku používat pravidelně, budou vlasy výsledek lepší a lepší. Maska vlasům dodá živiny, které jsou pro ně dobré a tak vám za ni budou vděčné. Uvidíte sami.

 

Jak často používat?

Vhodné je 1-2x týdny, ale můžete i méně anebo ji střídat s jinými maskami jako já. Já si třeba myju vlasy 1x za týden, někdy i déle (jde to, když je na to naučíte…a nebudou mastné). Vlasové masky si dělám vždy v den, co se chystám mýt vlasy, protože si je nechci mít častěji.