Rozbité oční stíny není nutné vyhazovat, ještě je můžete zachránit a vyrobit si z nich barevný balzám na rty. Jako základ jsem použila bambucké máslo pro jeho hydratační a výživné účinky. Jednoduše rozdrcené stíny začnete přidávat do bambuckého másla dokud nebudete s barvou spokojeni. Podle toho kolik stínů přidáte bude balzám barvit jen lehce nebo naopak bude mít silné zbarvení. Recept funguje i s tvářenkou, bronzerem nebo pudrem.

Suroviny

  • 2 lžičky bambuckého másla
  • 1/8-2 lžičky rozbitých očních stínů nebo tvářenky*používám lisované práškové oční stíny. Použít můžete i krémové oční stíny nebo tvářenky jen budete muset o něco více míchat než se úplně rozpustí.

Příprava

  1. Oční stíny nebo tvářenku pomocí lžičky rozbijte na jemný prášek.
  2. Bambucké máslo dejte rozpustit v malé mističce do mikrovlnky. Trvá to jen asi 10 sekund, takže od mikrovlnky určitě neodcházejte, Pokud se ještě nerozpustilo vraťte ještě na dalších 10 sekund.
  3. Přidejte špetku očních stínů a promíchejte. Na prstu otestuje jak silně barví. Oční stíny přidávejte dokud nebudete spokojeni s odstínem. Když jsem použila 2 lžičky byl balzám tak silně, že připomínal spíše rtěnku. Vytvořit tedy můžete lesk s lehkým třpytivým a barevným efektem, lehce barvicí balzám anebo silnou rtěnku.
  4. Plňte do dóziček nebo jiných uzavíratelných obalu. Jen nepoužívejte vysunovací tubičky, balzám je na ně moc málo pevný.
  5. Balzám nechte na lince nebo v lednici vychladnout.

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik měsíců