Bezkofeinová ledová káva pro všechny, kdo z jakéhokoliv důvodu nemohou nebo nechtějí kofein. Já patřím mezi typy, kteří si dají víc než dvě kafe a klepou se jak osika. Přitom mé okolí zvládne 5-8 kafí denně (ne že by to bylo zdravé) a nevypadají jako kdyby měli svalovou horečku:-D. Kafe před spaním už pro mě vůbec nepřipadá v úvahu, protože bych usnula až někdy nad ránem. Opět závidím lidem, co si dají kafe pár minut před spaním a za chvilku už vychrupují. Naštěstí je tu bezkofeinové kafe a různé kafe nekafe jako je Caro, špaldové kafe a další kávové náhrady.

Kafe piju hlavně pro jeho chuť. Kávová chuť je úžasná věc a já si ji chci dát kdykoliv kdy mám na ni chuť. V létě jsem si oblíbila ledovou kávu ale jak jsem psala výše spolu s ranní kávou jsem si vždycky mohla dovolit jen jedno. Teď už si ale ledovou kávu můžu dát kdy mám na ni chuť. Kofein neobsahuje a tím je problém vyřešen.

Ať už máte alergii na kofein,  máte problémy s tlakem anebo to máte stejně jako já, bude se vám hodit tenhle recept:

 

Budete potřebovat

  • 10 kostek ledu (150 gramů)
  • 100g mléka
  • 2 lžičky instantní kávy bez kofeinu (použila jsem Nescafé, odkaz zde)*
  • ½ lžíce třtinového cukru

Volitelně: ¼ lžičky guar gumy

 

Postup:

Mléko dejte do mixéru a rozmixujte spolu s instantní kávou a třtinovým cukrem.

Sklenici naplňte ledem a zalijte připravenou kávou. Nebo můžete led přidat do mixéru a rozmixovat vše společně. Vznikne vám Frappucino, tedy hodně hustá ledová káva.

Ihned podávejte.

 

Jeden malý trik, který můžete a nemusíte využít: kupované ledové kávy i čokolády obsahují přidanou guar gumu. Seženete ji v například ve zdravé výživě. Když jí přidáte do mixéru a rozmixujete s mlékem bude kafe krémovější. Zkuste to a uvidíte sami, že chutná jinak (v lepším slova smyslu). Jeden sáček guar gumy vám vydrží na dlouho a kromě této kávy ho můžete využít i do mnoha dalších receptů.