V minulém Superboxu, který každý měsíc odebírám mi přišla bezlepkové mouka od firmy Doves Farm. Nikdy jsem tuto ani jinou bezlepkovou směs neměla, takže jsem byla zvědavá až jí vyzkouším.

Zrovna minulý týden jsme měli s kamarádkou rozhovor na téma bezlepkového pečení. Shodli jsme se, že upéct něco bez lepku není zrovna lehké a už vůbec ne pečivo jako je chleba nebo rohlíky. Zrovna ty poslední dvě věci se mi za celý život ještě nepovedly. Mouku od Doves farm mi doporučila, že je s ní spokojená. Hned ten den jsem se tedy pustila do pečení. Dostala jsem chuť na cookies, tak jsem schválně namísto hladké pšeničné mouky použila tuto bezlepkovou směs. Množství surovin jsem trochu poupravila, protože sem nebyla spokojená s konzistencí a dala sušenky péct.

Výsledek?

Sušenky jsou vynikající! Ani bych nepoznala, že jsou bez lepku. Zmizely ještě ten den😊. Tak na sušenky se mi tahle směs osvědčila. Natěšená jsem ji druhý den použila do receptu na housky a….UFFFF…, v případě housek jsem si zase nabyla pusu. Hold tedy ještě budu muset zkoušet. Hlavní je, že se povedly sušenky, protože jsem na ně měla strašnou chuť a v lednici nic sladkého nebylo:-D. Akorát jsem si montovala pracovní stůl. Jarda byl pryč, tak jsem nechtěla čekat. Dalo mi to pár hodin zabrat, takže jsem potřebovala celý plech jako takovou odměnu:-D.

Máte nějaký osvědčený recept na bezlepkové pečivo? Budu moc vděčná, když mi ho napíšete do komentářů. Já jsem jich už vyzkoušela hodně (Pinterest apod.), ale výsledek dopadl špatně. Předem vám mockrát děkuji.

 

Suroviny:

  • 230g samokypřicí mouky Doves Farm
  • 125g třtinového cukru – používám světlý třtinový cukr, který nemá tak výraznou chuť
  • 100g změklého másla
  • 2 vejce vel. M (100 gramů)
  • Špetka soli
  • Volitelně: ½ lžičky vanilkového extraktu

+ 100g mléčné nebo hořké čokolády či čokoládové pecičky

 

Postup

Změklé máslo, cukr, vajíčko a trochu mouky dejte do mísy a elektrickým šlehačem vyšlehejte. Přidejte zbytek mouky a sůl.

Promíchejte a vmíchejte čokoládu nakrájenou na kousky anebo čokoládové pecičky

Z těsta vytvořte kuličky – dejte na talíři na 15 minut do lednice. Poté je přeneste na plech, trochu zmáčkněte a pečte na 170 stupňů 10-15 minut. Až zezlátnou, vypněte.