Chickenburger je po BigMacovi nejoblíbenější burger od McDonald. Chodíme do Mekáče opravdu výjimečně a hned vám řeknu proč. Hodně jsem doma zkoušela a postupně jsem si to, co mi v McDonalds chutnalo začala vyrábět sama. Dříve jsme tam chodili docela často, to už je ale minulost.  Samozřejmě to chvilku trvalo, než jsem si recepty vychytala, protože přesný recept na stránkách nenajdete. Já jsem se ale nevzdala a přišla na to😊. Můj cíl byl jasný – chci si tyhle jídla udělat doma, abych ušetřila a abych pro ně nemusela někam jezdit. Také mi vadí, kolik odpadků po jednom takovém obědě vyhodí…málo jich zrovna není.

BigMac už na stránkách najdete, teď je na řadě Chickenburger. Zatím je to recept z kupovaných surovin, ale jednou bych chtěla maso i housku připravit domácí. Zatím se mi bohužel nepovedlo udělat housky či maso tak, abych byla s výsledkem spokojená. Určitě tím potěším všechny, co rádi rychlé recepty. Tenhle recept vám totiž zabere sotva pár minut práce.

 

Budete potřebovat:

  • 8x mražený kuřecí burger z Icelandu
  • 8x hamburgerová houska se sezamem (prodává Iceland nebo Lidl)

 

Omáčka:

 

 

VIDEO návod

Suroviny

Kuřecí burgery s Icelandu – dají se upéct na pánvi nebo v troubě. Chuťově mi zatím chutnali nejvíce. Je tam 10 burgerů a mám dojem, že jsme platili 99Kč?

Housky musí být tyhle měkké hamburgerové. Na Chickenburger se sice sezam nedává, ale housky bez něj se mi sehnat nepodařilo.

Sweet chilli omáčka – použila jsem tuhle:

Chilli používám jedině od firmy Chilli doctor. Mají na výběr hodně druhů, tak mám alespon z čeho vybírat. Chuťově se mi nejvíce hodilo Green Jalapeňo.

 

 

Postup:

Maso dejte péct do trouby podle návodu.

Salát posekejte nadrobno

Housky rozdělte na půl (už jsou nařezané) a opečte na suché pánvi dozlatova. U McDonalds to nedělají, ale mě osobně to tak chutná více.

V misce smíchejte vše na omáčku. Mám ráda hodně omáčky, takže jsem dělala dvojitou dávku. Uvidíte, přidělat můžete vždycky.

Spodní bulku potřete omáčkou, na to položte na proužky nakrájený ledový salát a nakonec maso. Přiklopte houskou a můžete podávat😊.

Jelikož už mám doma pěknou sbírku McDonald receptů, chtěla bych postupně všechny dát do kupy, nafotit a udělat článek, kde se podíváme, co si všechno doma můžete vyrobit. Jednou za čas takový fastfood neuškodí😊.