Velice účinný čistič pro všechny typy pleti. Každá surovina má svůj význam a je přidána do receptu kvůli svým účinků:

Aktivní uhlí: má detoxikační účinky, hloubkově pleť vyčistí (hlavně ucpané póry) a odstraňuje z pleti přebytečnou mastnotu.

Kokosový olej: pleť po něm zůstane hydratovaná (není nutné nanášet krém), odstraňuje nečistoty a mastnotu. Oleje jsou na důkladné vyčištění pleti velice účinné. Vybrala jsem kokosový pro jeho antibakteriální účinky a také dobré dostupnosti

Jedlá soda: funguje v receptu jako exfoliant, odstraní mrtvé buňky a pleť bude jemnější a zářivější, vyrovnává PH pokožky a udržuje ji čistou a bez chybičky

Když si to shrneme: pleť bude po používání čistá, zářivá, hydratovaná. Používáním zabraňujete zlepšíte vzhled vrásek a bojujete proti vzniku nových. V případě akné bude akné postupně mizet a díky pravidelnému čistění se zabrání tvorbě nových pupínků a černých teček.

Suroviny

  • 120g kokosového oleje
  • 1 lžíce jedlé sody
  • 2 lžičky aktivního uhlí

Příprava

Všechny suroviny smíchejte a dobře promíchejte. Pokud je kokosový olej tvrdý neroztavujte ho. Soda a uhlí by se pak usazovali na dně. Stačí ztvrdlý olej chvilku míchat lžící a on povolí. Naopak je-li olej úplně tekutý dejte ho na chvilku do lednice.

 

Použití:

  1. Naneste na pleť a nechte 10 minut působit. Do kelímku nesahejte prsty kvůli zanesení bakterií. Můžete ho nabírat třeba lžičkou.
  2. Poté setřete žínkou namočenou v teplé vodě.
  3. Pro maximální účinek namočte žínku do teplé vody a přiložte na pár minut na obličej. Poté teprve naneste čistič pleti. Póry se díky teplé vodě otevřou a vyčištění pleti bude účinnější.

Skladování: při pokojové teplotě. Pro zachování pevnější konzistence vyberte chladnější místo v koupelně.

Trvanlivost: 6 měsíců