Naše sportovní nářadí a také podložka na cvičení jsou s námi stále v kontaktu. Neustále se jich dotýkáme a v případě podložky na ní i propocení ležíme. Stejně jako ručníky co potřebují vyprat je důležité minimálně jednou za měsíc umýt i vše co ke cvičení používáme. Voda nás ale bakterií a špíny nezbaví a proto jsem použila jablečný ocet, který doma používám snad na vše. Desinfekční sprej si doma můžete vyrobit za minutku a nebude vás stát více než korunu. Ocet má silně desinfekční účinky a skvěle se tak k tomuto účelu hodí. Sprej nastříkejte na podložku nebo nářadí a setřete. Vše bude čisté a bez bakterií.

Suroviny

  • 300ml vody*
  • 100ml jablečného octa
  • Obal: sprejovka

*Samotný ocet je dost silný proto je lepší ho naředit vodou (obzvlášť kvůli gumovým částem ).

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu a nechte vychladnout. Převaření prodlužuje trvanlivost vody a je proto dobré tento krok nevynechat. Další možnost je použít vodu destilovanou. Kazí se pomaleji a nebudete jí muset převařovat.
  2. Vychladlou vodu a jablečný ocet nalijte do sprejovky a protřepejte.

 

Použití:

Desinfekce podložky na cvičení: sprej nastříkejte na podložku a nechte chvilku působit. Poté utřete do sucha. U nepogumovaných podložek stříkejte z větší dálky, není třeba podložku namočit. Vyčištěnou podložku nechte ještě chvilku před srolováním doschnout.

Sportovní nářadí můžete nastříkat a pak utřít hadříkem nebo rovnou nastříkejte na hadřík a nářadí jím přetřete. Soustřeďte se hlavně na místa kde se nářadí dotýkáte. Vůně octa za chvilku zmizí a nářadí bude čisté a připravené k používání

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik měsíců.

Při prvních známkách plísně nebo zápachu sprej ihned vylijte a vyrobte nový!