Prášek pro přípravu kakaové masky s kaolinem. Stačí přidat bílý jogurt, vodu nebo jinou tekutinu a získáte velice účinnou detoxikační masku. Je vhodná pro všechny typy pleti a přímo ideální pro pleť mastnou nebo se sklony k akné. Kaolin totiž odstraní přebytečnou mastnotu, vytáhne z pleti všechny usazené nečistoty a vyčistí póry. Má protizánětlivé účinky, které si poradí i s již vzniklými pupínky. Výsledkem je jemná čistá a zdravě vypadající pokožka.  Kakao je bohaté na antioxidanty, které zpomalují stárnutí pleti, také dodají masce příjemnou kakaovou vůní a kdo by neměl rád vůni kakaa, že? Skvělé je že už je maska z většiny připravená. Stačí do ní přidat tekutinu a maska je připravená k použití.

SurovinY

  • 50g hořkého kakaa
  • 50g kaolinu (bílý jíl)*

*kupuji na www.kutilov.cz , ale je spousta obchodů, které ho prodávají (minimálně na internetu jich je mnoho)

 

 

Příprava

 

Kaolin smíchejte s kakaem a metličkou dobře promíchejte. Přesypte do obalu.

 

Použití:

1 lžíci masky smíchejte s 1 lžící bílého jogurtu (nebo zeleného čaje, vody, mandlového oleje…). Promíchejte a odstraňte případné hrudky. Masku naneste na pokožku pomocí prstů nebo štětce. Nechte 15 minut působit a poté smyjte. Po použití pleť namažte hydratačním krémem. Po použití masky může pleť trochu pálit nebo být červená, ale docela rychle to zmizí (pleť čistí opravdu hloubkově a toto je jen známka, že dobře funguje)

 Skladování: při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti

 

Trvanlivost: 1 rok

 

Test alergie: pokud jste kaolin nikdy předtím nepoužívaly udělejte si test snášenlivosti. Malý kousek masky naneste na hřbet ruky. Alergii na kaolin poznáte tak, že vás bude kůže hodně svědit, kůže zčervená a mohou vám naskákat i pupínky. Vše zmizí, ale znamená to, že je na kaolin vaše pokožka citlivá a tak masku nepoužívejte.