Často a ráda experimentuju s infuzí vodky a různých bonbónů nebo bylinek. Vodka má totiž úžasnou vlastnost, že přejme chuť jakékoliv vložené suroviny. Naposledy jsem si kupovala jojo jahůdky které si jednou za čas koupím jako připomínku mého dětství. A jelikož už jsem dospělá napadlo mě udělat tentokrát vodku jahůdkovou. Vodka si z jahůdek vytáhne sladkou jahodovou chuť ale úplně je nerozpustí. Když si nalijete panáčka přidejte do každého i několik nerozpuštěných jahůdek které zbyly na dně. Na závěr vám spadnou do pusy jako taková třešnička na dortu (nebo spíš jahůdka). Je to vlastně takové bubble tea, ale místo čaje je vodka a místo tapiokových perel jahůdky. Bonbony se navíc nasáknou vodkou a spolu vytvoří super chuť. Takže až budete mít doma jednu lahvinku nebo třeba jen zbytek můžete vyzkoušet něco nového.

Suroviny

  • 250ml vodky
  • 1 balíček jahůdek JOJO bonbonů (100g)

Příprava

 

  1. Vodku přelijte do menší láhve.
  2. Dovnitř nasypte jahůdky a uzavřete.
  3. Nechte 1 týden stát. Občas můžete protřepat. Jahůdky se sice úplně nerozpustí, ale to vůbec nevadí. Přidejte je do panáka jahůdkové vodky jako želé překvapení nakonec.
  4. Vodka získá chuť jahůdek už druhý den, takže pokud jste nedočkavý můžete ji už podávat. Po týdnu ale chuť ještě zesílí a chuť bude ještě výraznější (ted jahůdkovější:-))
  5. Podávejte vychlazené

 

Skladování: v mrazáku nebo lednici

Trvanlivost: do vypití

TIP: Na ozdobu můžete okraje skleničky můžete namočit do cukrového sirupu a ponořit do cukru.