Léto je v plném proudu. Nanuky, zmrzlina, studené nápoje…to všechno si maximálně užívám. Vždycky se na to hrozně těším. Díky tomu vám budu celé léto zásobovat novými recepty😊. Dnes je to recept na jogurtové lassí. Tento indický nápoj má mnoho obměn, dá se do něj přidat ovoce, med, koření….u mě je to většinou podle toho, co mám v lednici.

Tohle je recept na jogurtové lassí – pouze z jogurtu, vody, ledu a medu. Jestli ho ještě něčím vylepšíte, je už jen na vás. Nejdříve ale zkuste to jogurtové, možná jogurt smíchaný s vodou a ledem nezní tak dobře, ale počkejte, až ochutnáte😊.

 

Suroviny:

  • 100g bílého jogurtu
  • 100g studené vody
  • 3 kostky ledu
  • 1 lžička medu

Bonus:

  • 1 odměrka vlákniny CardioWell

 

CardioWell

Do lassí jsem přidala 1 odměrku ovesné vlákniny Cardio Well (www.pangamin.cz). Každý den si ji přidávám do jídla, většinou do snídaně. Mám tak jistotu, že jsem splnila doporučenou denní dávku vlákniny a to je pro mě hodně důležité.

 

Postup:

Jogurt, vodu, med i led dejte do mixéru a rozmixujte. Tím, že přidáte do mixéru i led, vytvoříte osvěžující nápoj a hustou pěnu k tomu. Mixujte 1-2 minuty, to by mělo stačit.

Nalijte do sklenice a podávejte.

 

Co dalšího můžete přidat do lassí?

Jahody, banán, mango….dále skořici, mletý kardamom, med. Ovoce můžete použít čerstvé nebo mražené. Také můžete nahradit vodu mlékem nebo mlékem rostlinným.