Kdo má rád kafe, bude mít velkou radost. Kávový sedlina, která vám zbyde po vypití kávy a kterou běžně vyhazujete je skrytý poklad. Vyrobit z ní můžete kosmetiku, použít ho na mytí nádobí či umyvadla, také na vlasy anebo na zahradu. Postupně se podíváme na to, kde kávový lógr můžete použít.

První se podíváme na výrobu kávového oleje. Takže lógr tentokrát nevyhazujte a pojďte si přečíst, co si z něj můžete vyrobit:-).

 

 

K čemu je kávový olej dobrý?

Kávový olej se vám bude hodit při výrobě kosmetiky i k samotnému použití. Základem je dobře vysušený lógr a olej. Lógr rozložte na plech nebo talíř a nechte přes noc vyschnout. Občas promíchejte. . Výroba kávového oleje je velmi jednoduchá. Jen zalijete kafe olejem a necháte měsíc louhovat.

Kávový olej se dá použít do pleťových masek, krémů na tělo i oční krémy. Samotný se pak používá jako tělový olej. Prokrvuje pokožku, zpevňuje, hydratuje a pomůže vám i s celulitidou. Ať už jako prevence celulitidy nebo pro zlepšení vzhledu stávající, je kafe přeborník. Já olej používám namísto tělového krému a také kolem očí. Na kruhy pod očima je kofein velmi účinný a to mluvím z vlastní zkušenosti:-).

 

Budete potřebovat:

  • 150ml olivového nebo mandlového oleje (nebo jiného oblíbeného oleje)*
  • 50g vysušeného kávového lógru
  • Lahvička (ta moje je z eshopu ČistéDřevo.cz, mají různé velikosti)

*Kokosový olej není vhodný, protože je tuhý. Jedině, že byste ho dali někam na slunné místo, aby byl stále tekutý.

 

Postup:

Kávový lógr zalijte olejem, protřepejte a nechte měsíc louhovat. Občas protřepejte. Poté přeceďte přes jemné síto nebo plátýnko. Vše, co zbylo v sítu můžete použít jako peeling.

 

Použití:

Kávovým olejem můžete nahradit jakýkoliv olej při výrobě kosmetiky. Použít lze při výrobě mýdel, krémů, pleťových sér, tělových másel a mnoha dalších.

Samotný ho pak používejte jako tělový olej. Naneste na pokožku a rozetřete. Zadeček, bříško a stehna důkladně promasírujte krouživými pohyby. Masáž je na celulitidu velice účinná a stejně tak i kofein obsažený v oleji. Skvěle funguje je lufa houba, kterou pokožku promasírujete ve sprše.

Ráda ho používám i na oční okolí – zlepší vzhled kruhů pod očima, vypne oční okolí a sníží otoky.

 

Na co dalšího lze kávový lógr použít?

Kávový lógr: Skrytý poklad pro vaše tělo, vlasy i zahradu