Kdo má rád kafe, bude mít velkou radost. Kávový sedlina, která vám zbyde po vypití kávy a kterou běžně vyhazujete je takový skrytý poklad. Vyrobit z ní můžete kosmetiku, použít ji na mytí nádobí či umyvadla, také na vlasy anebo zahradu.

První se podíváme na výrobu kávového oleje. Takže lógr tentokrát nevyhazuje a pojďte si přečíst, co si z něj můžete vyrobit:

Kávový olej se vám bude hodit při výrobě kosmetiky i k samotnému použití. Základem je dobře vysušený lógr a olej. Lógr rozložte na plech nebo talíř a nechte přes noc vyschnout. Výroba kávového oleje je velmi jednoduchá. Jen zalijete kafe olejem a necháte měsíc louhovat.

Kávový olej se dá použít do pleťových masek, krémů na tělo i oční krémy. Samotný se pak používá jako tělový olej. Prokrvuje pokožku, zpevňuje, hydratuje a pomůže vám i s celulitidou. Ať už jako prevence celulitidy nebo pro zlepšení vzhledu stávající, je kafe přeborník.

 

Recept:

  • 150ml olivového nebo mandlového oleje
  • 50g kávového lógru.

 

Postup:

Kafe zalijte olejem, protřepejte a nechte měsíc louhovat. Občas protřepejte. Poté přeceďte přes jemné síto nebo plátýnko. Vše, co zbylo v sítu můžete použít jako peeling.

 

Použití:

Kávovým olejem můžete nahradit jakýkoliv olej při výrobě kosmetiky. Použít lze do mýdel, krému, pleťových sér, tělových másel a mnoha dalších.

Samotný ho pak používejte jako tělový olej. Naneste na pokožku a rozetřete. Zadeček, bříško a stehna důkladně promasírujte krouživými pohyby. Masáž je na celulitidu velice účinná a stejně tak i kofein obsažený v oleji. Skvělá je i lufa houba, kterou pokožku promasírujete ve sprše.

Na co dalšího lze kávový lógr použít?

Kávový lógr: Skrytý poklad pro vaše tělo, vlasy i zahradu