Kopřivový oplach na vlasy je pro vlasy úplný zázrak. Dneska se podíváme na to, jak je jeho výroba jednoduchá a rychlá, a také se dozvíte, k čemu je jeho používání dobré.

Věděli jste, že oplach z jablečného funguje i jako kondicionér? A když do něj přidáte kopřivy nebo jiné bylinky, je ještě plný živin. Oplach z jablečného octa se používá až na konec, po tom, co smyjete z vlasů šampon. Přelijete s ním vlasy, případně necháte krátce působit a spláchnete. Ten rozdíl cítíte okamžitě – vlasy nejsou tak těžké, jsou jemnější… Také se vám budou lépe rozčesávat.

 

Proč je používání oplachu z jablečného octa dobré pro vlasy?

Dodá vlasům lesk

Vlasy půjdou lépe rozčesat (uzavírá vlasovou folikulu)

Vyrovnává ph vlasů i vlasové pokožky

Vhodný pro všechny typy vlasů

Bez obsahu chemických látek

Ničí bakterie a plísně

Zabraňuje třepení vlasů

Odstraní lupy, uleví od svědivé pokožky

 

A na co je dobrá kopřiva?

Proti lupům i svědění pokožky

Pomáhá proti padání vlasů

Ideální pro mastné vlasy – nebudou se tak rychle mastit

Pomůže vám i pokud trpíte ekzémem

Po kopřivě vlasy rostou rychleji

Dodává vlasům pevnost

 

Poznámka: Kopřiva se většinou doporučuje pro tmavé vlasy, protože trochu barví. Pokud máte hodně světlé vlasy, je to třeba vyzkoušet. Moje mamka prý ale kopřivu používala dlouho a to je blond a nikdy si změny nevšimla, tak nevím.

 

Jaký ocet použít

V žádném případě nepoužívejte kvasný lihový ocet za 8Kč, to byste si dali. Ideální organický nepasterizovaný nefiltrovaný jablečný ocet. Prostě ten nejlepší, co seženete😊. Já ho kupuji od Bewit

 

Budete potřebovat:

  • 500ml jablečného octa (mám od Bewit)
  • 20g sušených lístků kopřivy

 

Lístky dejte do sklenice a zalijte octem. Předem upozorňuji, že jsou na kopřivě i po usušení ostrá vlákna, která se vám zapíchnou do kůže. Použijte tedy rukavice, ať je nemusíte dostávat z ruky pinzetou jako já:-D (chybami se člověk učí)

Sklenici zavřete a dejte na tmavé místo. Nechte 2-3 týdny stát.

Ocet přeceďte do čisté sklenice.

 

Použití:

1 lžíci kopřivového octa nalijte do džbánku s 250ml vody. Můžete dát i 2 lžíce, záleží na vás. U jablečného oplachu má každý svůj poměr, jak jsem zjistila při psaní si s jinými děvčaty, co ho používají. Uvidíte, co vám bude vyhovovat.

Vlasy umyjte šamponem, spláchněte a poté přelijte tímto oplachem. Nechte 1-2 minuty působit a opláchněte.

 

Pro stimulaci růstu vlasů a pevnost ještě můžete přidat do vody kapku nebo dvě rozmarýnového esenciálního oleje. Ten je na vlasy také vyhlášený😊.