Recept na naprostou klasiku – krupicovou kaši z dětské krupičky. Nevěděla jsem, jestli sem tem recept dávat, protože ho už všichni znáte. Na druhou stranu ho pokaždé hledám, protože si nepamatuju, kolik té krupičky do mléka dát. Tak si to tady uložím a alespoň už to vždycky najdu😊.

Krupicovou kaši dělám hned na několik způsobů – z hrubé mouky, dětské krupičky, s ghítelou, ovocem, kakeam, skořicovým cukrem, z rostlinného mléka nebo dokonce z kukuřičné krupice. Dneska to bude recept na tu pravdou krupicovou kaši z dětské krupičky. Kaši, kterou nám dělali ve školní jídelně a já ji tak milovala. Stejně jako šišky s mákem nebo dukátové buchtičky. To je zkrátka moje krevní skupina😊.

 

Suroviny:

  • 250ml plnotučného mléka
  • 25g dětské krupičky

= 1 porce

Na ozdobu: máslo, skořicový cukr, hořké kakao…

 

Postup:

Mléko nalijte do malého hrnce, přidejte krupičku a promíchejte. Za stálého míchání přiveďte k varu a od bodu varu vařte 2 minuty. Nejraději kaši míchám metličkou, rozmíchá všechny hrudky a kaše je dokonale hladká.

Odstavte ze sporáku a nalijte ji do talíře. Uvedené množství je na 1 talíř krupicové kaše. Podle počtu porcí tedy množství upravte.

 

Poznámka: Skořice mi došla, takže jsem kaši ozdobila nastrouhanou tyčinkou skořice a cukrem. Ty kousky skořice v kaši byly vynikající. 

 

S čím si dát krupicovou kaši?

  • Polijte jí rozpuštěným máslem, posypte hořkým kakaem, a ještě krupicovým cukrem.
  • Se skořicovým cukrem – Skořicový cukr si doma můžete namíchat. Stačí smíchat 100 gramů krupicového cukru s 10 gramy mleté skořice. Kaši posypte cukrem a kdo chce, může přidat i rozpuštěné máslo

  • S ovocem – nejlépe chutná s lesním ovocem jako jsou borůvky, maliny nebo lesní mix
  • S ghítelou – pár lžiček ghíteli a velké dobrota je na světě. Ghíteli je hned několik druhů – kešu, čokoládová…stačí si vybrat

  • S banánem – pár lžiček nutelly a banán nakrájený na kolečka. Nebo klasika máslo, kakao a k tomu banán?
  • Ghí a kardamom – ghí rozpusťte na pánve a nalijte na kaši. Přidejte špetku nebo dvě mletého kardamomu a je to.

Máte další tip, jak podávat krupicovou kaši? Napište mi do komentářů, všichni se určitě rádi přiučíme😊.