Máte pocit mastných vlasů, ale už si je nestíháte umýt? Použijte suchý šampon. Jeho použití je velice rychlé. Stejně jako šampon zbaví vlasů mastnoty a dodá jim objem. Zároveň odstraní všechny nežádoucí pachy jako je například kouř. Vlasy budou vypadat jako kdybyste si je umyla a můžete vyrazit ven.

Tento suchý šampon obsahuje levandulovou silici. Levandule se pro své účinky používá ve vlasových produktech velmi často. Má pozitivní účinky na vlasy i vlasovou pokožku. Proto jsem po ní sáhla i já. Výroba suchého šamponu zabere pár minut a suroviny jsou doslova za hubičku. Šampon obsahuje pouze přírodní suroviny a má ještě jednu výhodu- má doplnitelný obal. Zvolte si obal a ten vám bude složit ještě hodně dlouho. Suché šampony se nejčastěji prodávají v plastových dózách. Takto se to obejde i bez plastu za což vám příroda určitě poděkuje😊.

 

Budete potřebovat:

  • 30g kukuřičného škrobu (nebo tapioka škrobu)
  • 15g jedlé sody (2 lžičky)
  • 5 kapek levandulové silice
  • Obal: zavařovací sklenice s dírkami ve víčku, skvělá je také cukřenka (sehnala jsem kovovou)

 

Všechny suroviny dejte do misky a promíchejte metličkou.

TIP: pro hnědé vlasy můžete přidat 5-15 gramů hořkého kakaa. 5 gramů pro světle hnědé a 15 gramů pro tmavě hnědé.

 

POUŽITÍ:

Suchý šampon nanášejte na suché vlasy.

Rozpuštěné vlasy nejdříve učesejte. Poté je posypte šamponem z výšky cca 15 centimetrů. Začněte od pěšinky a postupně rozhrnujte vlasy a sypte šampon ke kořínkům. Na závěr posypte celé vlasy od shora dolů. Není třeba používat spoustu šamponu, stačí trochu. Nechte 2 minuty působit a pročesejte hřebenem. Nakonec vlasy promasírujte ručníkem a odstraňte tak zbytky šamponu.

Pokud jste nesehnali vhodnou nádobu, můžete šampon nanášet i štětcem. Štětec namočte do šamponu a oklepejte. Naneste ho ke kořínkům a pak po celé délce vlasů.

 

Jaké suroviny použít?

Kukuřičný škrob: použijte ideálně v bio kvalitě. Použít ale můžete i klasický kukuřičný škrob z obchodu. Prodává se v papírovém obalu. Kukuřičný lze nahradit i tapioka škrobem.

Jedlá soda: Protože jsem chtěla, aby byl recept bez plastového obalu (zero waste), použila jsem tuto jedlou sodu. Je v papírovém obalu. Dlouho jsem sodu v papírovém obalu nemohla sehnat. Najdete ji u Tierra Verde: ESHOP

Levandulová silice: Silici jsem použila také od Tierra Verde. Je to velké balení, tak mi alespoň déle vydrží.

 

Skladování: při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti

Trvanlivost: 1 rok