Vytvořte si z obyčejného makeupu – makeup vhodný pro aknózní a mastnou pleť. Stačí když přidáte tea tree olej který seženete okolo 30 korun. Pár kapek oleje z čajovníku vám pomůže v boji s akné. Zabraňuje jeho vzniku, zlepšuje vzhled již vzniklých pupínků, zklidňuje a regeneruje pleť. Při líčení tak budete zároveň bojovat s problematickou pletí a to pouze díky přidání pár kapek tohoto přírodního oleje.

Suroviny

  • 30ml tekutého makeupu
  • 5-10 kapek esenciálního oleje tea tree

Příprava

Tekutý makeup vymáčkněte nebo vylijte z lahvičky. Přidejte 5 kapek tea tree a promíchejte. Otestujte na pokožce a pokud vám vůně nevadí přidejte dalších 5 pro vyšší účinnost tea tree. Vůně na pokožce během chvilky zmizí, ale pokud chcete jemnější vůni můžete použít kapek i méně než je uvedeno v receptu. Makeup přelijte zpátky do lahvičky. Pokud má lahvička malý otvor použijte k vrácení igelitový sáček s uříznutým rohem. Další možností je tea tree nakapat přímo do lahvičky a pořádně lahvičku protřepat.

 

Test citlivost: pokud jste tea tree nikdy v životě nepoužívali udělejte si nejdříve test citlivosti. Makeup naneste na hřbet ruky a po hodince zkontrolujte jestli nemáte vyrážku.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok.