Nápoj ideální do horkých letních dnů- osvěží, zasytí a doplní tolik potřebné tekutiny. Navíc pokud vás honí mlsná je to ideální volba. Tento nápoj vás zasytí na dlouhé hodiny a zároveň zažene chutě na sladké. Je tedy ideálním pomocníkem při hubnutí a taky výborným společníkem na léto. Meloun obsahuje 91% vody takže pokud máte žízeň rozhodně ji uhasí. Milovníky zdravého životního stylu určitě potěší vysoký obsah vitamínů a minerálů. Meloun obsahuje tak nízké procento cukru, že je vhodný i pro diabetiky.

Určitě se vám někdy stalo, že jste koupili moc velkého melouna a nemohli ho sníst. Nám docela často, protože na nás v obchodě zbydou jen ty velké. Vždycky, když nevím co s ním – hodím ho do mixéru a udělám tyhle osvěžující drinky pro celou rodinu. Takže s chutí do toho!

Suroviny

  • 200g melounu
  • 100ml vody
  • Šťáva z půlky citrónu (volitelně)

Příprava

Vychlazený meloun omyjte a vydlabejte požadované množství. Zbavte ho černých semínek. Dejte do mixéru, zalijte vodou a pokud chcete přidejte i citrón. Mixujte dokud nezmizí všechny kousky melounu. Podávejte s ledem nebo bez ozdobené třeba plátkem citrónu.

Trvanlivost- podávejte ihned nebo skladujte v lednici maximálně jeden den (protřepejte před pitím pokud se složky oddělily)

 

TIP: Pokud se vám nechce kousek po kousku probírat melounem a zbavovat ho semínek jako například mě, dejte ho do mixéru a pak přeceďte přes jemné síto. Stačí nápoj nalít do sítka a párkrát promíchat lžící. V míse vám tak zbude jen čistý nápoj bez semínek

 

Výběr melounu:

Dejte si záležet při výběru melounu protože hodně ovlivní chuť nápoje. Zatím se mi osvědčilo, že dobrý meloun byl na zmáčknutí úplně tvrdý a nešel skoro vůbec promáčknout. Takové ty měkké moučné melouny, které jsou ke koupení hlavně ke konci melounové sezony už tak dobré nejsou a taky nápoj hodně zahustí