Nedávno jsem v obchodě viděla mýdlo na obličej, které je bezobalové. Používá se jako gel nebo jiný mycí přípravek na obličej. Nejvíce mě zaujalo černé mýdlo s aktivním uhlím vhodné pro mastnou pleť a tak jsem se rozhodla, že si ho vyrobím.

Vyrobit si doma mýdlo je velice snadné. Stačí koupit mýdlový základ a většinu máte hotovo. Já jsem použila průhledný, ale na internetu seženete například i s kozím mlékem a další vylepšené základy. Jedno mýdlo v obchodě vychází okolo 150 korun a váží asi 60 gramů. Doma za tu cenu vyrobíte rovnou celou kilovku mýdla. Tím neříkám, že byste měli vyrábět tolik mýdla na obličej, to jen abyste měli srovnání😊. Z mýdlového hmoty můžete vyrobit mnoho další druhů jako je kofeinové mýdlo na celulitidu nebo vonná barevná mýdla. Určitě se vám tedy neztratí. Další recepty najdete pod článkem.

K čemu mýdlo s aktivním uhlím?

Mýdlo díky aktivnímu uhlí hloubkově vyčistí, odstraňuje z ní zbytky kosmetiky a také odstraňuje přebytečnou mastnotu. Uhlí má detoxikační účinky, zabraňuje vzniku akné a také zlepšuje vzhled již vzniklých pupínků. Pro ještě lepší účinek najdete v mýdle i tea tree, které je jedním z nejúčinnějších pomocníků na boj s akné.

Mýdlo s aktivním uhlím je také skvělé na mytí rukou. Ruce desinfikuje a účinné odstraňuje nečistoty. Jedno nebo dvě mýdla navíc se tedy určitě neztratí😊

SurovinY

  • 250g průhledné mýdlové hmoty (mýdlový základ)*
  • 1 lžíce aktivního uhlí v prášku*
  • 20 kapek esenciálního oleje tea tree*
  • Silikonová forma s velikonočním motivem

*vše seženete na  www.mydlovysvet.cz

 

Příprava

Mýdlovou hmotu nakrájejte na malé kousky. Dejte do zavařovací sklenice (bez víka) a vložte do malého hrnce s vodou. Vody použijte tolik, aby sahala do půlky sklenice. Při vaření nesmí voda stříkat do sklenice, proto bude stačit střední teplota.

Zahřívejte za občasného míchání, dokud se mýdlo nerozpustí.

Když je mýdlo rozpuštěné vypněte sporák, ale sklenice ještě nevyndávejte. Přidejte uhlí i tea tree a promíchejte. Mýdlo velice rychle tuhne, proto pracujte rychle.

Mýdlovou hmotu rozlijte do forem a nechte vytvrdnout. Mýdlo asi tak po hodině vyklopte a nechte ho ještě pár hodin na vzduchu

 

Použití: Obličej namočte a přetřete mýdlem. Vyhýbejte se očím jinak by vás mohli pálit oči (hlavně kvůli tea tree). Promasírujte a smyjte.

Po každém umytí použijte pleťový krém jinak by mohla být vysušená.

Poznámka: Mýdlo si odkládám do kalíšku s dírkami, aby mohlo po použití vyschnout.

 

Skladování: při pokojové teplotě. Nemusí být ani v uzavřené nádobě.

Trvanlivost:  1 rok