Dnes si vyrobíme mýdlo s lufou. Lufa je přírodní produkt, který vzniká nasušením plodů podobným okurce. Myslela jsem, že se jedná o mořskou houbu, takže mě toto zjištění dost překvapilo. Masáží lufou pokožku prokrvíte a odstraníte odumřelé buňky. Je to vlastně takový přírodní peeling. Když spojíte mýdlo s lufou, získáte tak 2 v 1. Mýdlo s lufou se dá použít na umytí rukou anebo na mytí celého těla. Skvělé je zejména na nohy, bříško a zadeček jako prevence vzniku celulitidy. Pokud už celulitidu máte, můžete pravidelnou masáží lufou, zlepšit její vzhled anebo se jí úplně zbavit.

Barva i vůně mýdla je zcela dobrovolná. Mýdlo můžete nechat i neparfémované. Já jsem ale sáhla po mé oblíbené levandulové silici a fialové barvě. Tedy měla to být fialová, ale i když bylo na lahvičce, že je to fialová, vznikla z toho spíše růžová. Mýdlo krásně voní a na barvě až tak nezáleží. Výsledek se mi moc líbí, asi jich vyrobit pár navíc a dám je rodině jako dárek😊

 

Co budete potřebovat?

  • 200g glycerinové mýdlové hmoty (mám jí z mydlovysvet.cz)
  • Lufa houba- 2 kolečka
  • 1 lžíce mandlového oleje (skvělý je i kávový olej)
  • 20 kapek fialového barviva
  • 20 kapek levandulové silice Tierra Verde (eshop s eko produkty)

  • Silikonová forma nebo jiná forma na mýdlo (použila jsem silikonovou formu na pečení ve tvaru hvězdiček)
  • Miska na vodní lázeň nebo zavařovací sklenice

 

Postup:

Mýdlová hmota se prodává v několik provedení. Použila jsem průhlednou, aby byla lufa vidět. Vybrat si můžete i hmotu s kozím mlékem nebo například s bambuckým máslem. Vše na www.mydlovysvet.cz

Mýdlovou hmotu nakrájejte na kostičky. Dejte do zavařovací sklenice nebo kovové misky na vodní lázeň. Nádobu položte do vody a vodu dejte do třičtvrtě sklenice. V případě misky na vodní lázeň, dejte do hrnce tolik vody, aby se dotýkala spodku misky.

Sporák nastavte na střední teplotu. Voda se má vařit, ale nesmí prskat do misky nebo sklenice.

Za občasného míchání zahřívejte do rozpuštění mýdla.

Když je mýdlo rozpuštěné, přidejte barvivo a levandulovou silici. Množství barvy i silice si lze upravit, záleží jen na vás. Pro voňavější mýdlo bych dala klidně 50 kapek silice. Dobře promíchejte.

Lufa houbu nařežte na 1-2cm silné pláty. Připravte si formičky a lufu do nich položte. Mě tato dávka mýdla vyšla na 2 formy ve tvaru hvězdy. Můžete použít i muffinové košíčky ze silikonu, těch vám vyjde tak 3-4.

Teprve teď sundejte mýdlo ze sporáku. Rovnou s ním zalijte lufa houbu ve formě. Pokud není houba ponořená, můžete jí chvilku přidržet. Mýdlo tuhne velice rychle. Proto bylo doteď na plotně.

Mýdlo nechte ztvrdnout. Poté ho vyklopte a nechte ještě hodinu zpevnit.

Skladování: Mýdlo skladujte v uzavřené nebo otevřené nádobě. Je to vcelku jedno. Nesmí ležet ve vodě, jinak může být kdekoliv. Mám ho v koupelnové skříňce vedle vany položené na odkapávači na mýdlo.

Trvanlivost: 1 rok