Noční péče je stejně důležitá jako ta denní, možná i důležitější. Cokoliv v noci nanesete na pleť má čas pracovat bez toho, aniž by to zakrýval makeup. Kruhy pod očima jsou něco, co je vidět na první pohled. Všimla jsem si, jak moc je to vidět i na fotkách. Samozřejmě to jde zakrýt korektorem, ale kruhy pod ním stále budou.

Tento krém je kompletní péče na oči a jejich okolí. Působí proti vráskám – zlepšuje jejich vzhled a zabraňuje jejich vzniku. Zjemňuje kruhy pod očima, vypíná pokožku a regeneruje.

Na jeho výrobu budete potřebovat jen 4 přírodní suroviny, každá má v něm svoji funkci: kokosový olej, vitamin E, včelí vosk a kurkumu. Nebojte se, že byste něco nesehnali, v seznamu surovin najdete i odkazy kde vše seženete😊 Výroba krému je pak otázkou pár minut. Je to stejně snadné jako když rozpouštíte čokoládu ve vodní lázni, jen namísto té čokolády budete rozpouštět krém.

Krém vydrží 1 rok, doporučuji vyrobit alespoň dvojnásobnou várku.

 

Budete potřebovat:

  • 60g kokosové olej
  • 15kapek vitamin E
  • 15g včelího vosku
  • Špetka mleté kurkumy

Pomůcky: malý hrnec nebo pánev, zavařovací sklenic (třeba od přesnídávky)

Obal: kelímek, zavírací sklenice, dózy

 

Včelí vosk nakrájejte na co nejmenší kousky. Kdo má peletky, nic krájet nemusí.

Vosk spolu s kokosovým olejem a kurkumou dejte do zavařovací sklenice. Raději použijte menší sklenici, aby se vám tak malé množství dobře míchalo.

Hrnec nebo pánev dejte na sporák, sklenici postavte doprostřed a kolem nalijte vodu. Voda má sahat přibližně do poloviny sklenic. Při vaření se nesmí dostat dovnitř voda, proto je lepší když není tak vysoko.

Zapněte sporák na střední teplotu. Za občasného míchání zahřívejte do rozpuštění vosku.

Když je vosk rozpuštěný přidejte také vitamin E. Jde to hodně ztuha, musíte lahvičku hodně zmáčknou (pokud má kapátko)

Promíchejte a rovnou rozlijte do obalů. Sklenice i obaly musí být čisté a suché. Voda by krém mohla srazit nebo zkrátit jeho trvanlivost

Počkejte až krém ztuhne a pak teprve zakryjte víčkem. Kdo nechce čekat může dát krém do lednice.

 

Použití: krém naneste na víčka, pod oči a okolí očí. Pro léčbu kruhů chvilku poklepávejte pokožku pod očima. Pomůže to kůži prokrvit.

Krém nanášejte na vyčištěnou, odlíčenou pleť.

 

TIP: pro tužší krém příště přidejte více včelího vosku. Pro tekutější více kokosového oleje. Takto můžete upravit jeho konzistenci tak aby vám vyhovovala

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 rok