Ráda ochutnávám nová jídla, ale také čaje a kávy. Tentokrát jsem ochutnávala Bergamot ceylon tea z obchodu www.zdravizesrilanky.cz.

Jedná se o cejlonský čaj s přírodním bergamotovým olejem a listy modré chrpy. Květy jsou zde spíše pro dekoraci než pro chuť. I tak jsem ráda, že tu jsou. Čaj s modrými lístky vypadá moc zajímavě a netradičně.

 

Popis:

Čaj: Bergamot ceylon tea

Země původu: Srí lanka. Tento čaj byl pěstován, vyráběn a zabalen na Srí lance

Vůně: Při otevření dózy je cítit citrus, bergamot

Jsou to čajové lístky – větší, není tak drobný jako například Earl grey. Při použití sítek na čaj vám nebude vypadávat ven, což je prima:-).

Váha: 100  gramů

Cena: 89Kč

Prodejce: www.zdravizesrilanky.cz

 

Příprava:

  • 250ml vroucí vody
  • 1 lžička Bergamot ceylon tea
  • Cukr podle chuti

 

Příprava:

 

Na obalu nebylo dávkování, ale u všech sypaných čajů většinou nic nezkazíte, když na 1 lžičku čaje použijete 250ml vody. Toto dávkování se ukázalo jako ideální a proto jsem u něj zůstala.

Čaj jsem zalila vroucí vodou a nechala ho 5 minut louhovat.

 

Hodnocení:

Čaj má květinou chuť. Chuťově je moc dobrý, příjemný. Některé čaje jsou dost hořké, to ale nebyl případ tohoto čaje.

Při pití je cítit chuť bergamotu podobně jako u čaje Earl grey. Kdybych měla porovnat čaj Earl grey a tento čaj, řekla bych, že u Earl grey převládá chuť černého čaje a tady spíše květinová, tedy chuť bergamotu.

Vůně: jemná, citrusová

Obal: Krásná kovová krabička s hezkým vzorem. Uvnitř je pytlík s čajem. Pytlík otevřete a vysypete do dózy. Čaj je tak chráněný před potravinovými moli a také zůstane déle zachované jeho aroma. Až čaj vypijete, zůstane vám pěkná dóza, kterou určitě někde využijete.

Za mě je to moc dobrý čaj, který mi chutí připomíná rozkvetlou louku. Čaj je dobrý bez přidání cukru i s cukrem. Dále jsem ho sladila květovým medem, který ještě umocnil květinové aroma. Zkoušela jsem ho také s citrónem, opět vynikající. Trocha citrónové šťávy ještě zvýrazní citrusovou chuť tohoto čaje.

Všimla jsem si, že obchod Zdraví ze Srílanky má ještě další cejlonské čaje například s příchutí jablka a skořice. Budu je muset taky ochutnat😊.