Vyrobte si vlastní odličovač makeupu. Každý den si dáváme záležet na tom aby nám to slušelo. Líčení je u většiny žen každodenní záležitostí a proto je důležité věnovat pozornost i důkladnému odlíčení. Makeup který není správně odlíčený zůstane na obličeji celou noc a ničí kvalitu naší plet. Špatné nebo dokonce žádné odlíčení způsobuje ucpávání pórů, vznik skvrn, vyrážky a bohužel i vznik vrásek. Pleť se pod makeupem dusí a je unavená a zašedlá. Odličovač který jsem si pro vás připravila obsahuje mandlový olej a dětský šampon. Olej skvěle čistí pleť a zároveň také hydratuje. Při odličování pleti uvolní jemný dětský šampon všechny nečistoty a ty se nabalí na olej. Po odlíčení a následném umytí tak zbyde čistá a zářivá pleť připravená ke odpočinku.

Suroviny

  • 100ml vody
  • 50ml mandlového oleje
  • 25ml dětského šamponu

Použít můžete i jiný olej, který vyhovuje vaší pleti

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu a nechte úplně vychladnout. Také můžete použít destilku (tu už nepřevařujte)
  2. Připravte si čistou lahvičku odpovídající velikosti a všechny ingredience do ní nalijte.
  3. Zavíčkujte a protřepejte.

Použití: odličovač naneste na vatový tampon a pleť očistěte. V případě řasenky dostatečně namočený tamponek namočte a přiložte k očím. Po chvilce působení setřete směrem dolů. Opakujte dokud nebude řasenka pryč. Když na oči tamponkem tlačíte a taháte je všemi směry můžete si vytvořit vrásky kolem očí a také mohou více vypadávat řasy. Podle potřeby použijte více tamponků. Pokračujte dokud tamponek nebude úplně čistý. Na závěr pleť umyjte vodou a osušte. Pleť vždy sušte jemně bez dření ručníkem a používejte pouze čistý ručník aby se pleť nezanesla nečistotami. U mastné pleti není nutné po odlíčení nanášet pleťový krém.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 měsíc (záleží na teplotě v koupelně). Při změně barvy nebo vůně odličovač vyhoďte. Pro delší trvanlivost uložte odličovač do lednice, zároveň tak bude velice osvěžující a pomůže vám i na kruhy pod očima.