Už od dětství jsem tvořivý člověk. Zkrátka mě baví něco vytváře a je jedno jestli je to koláč, obraz nebo vlastnoručně ušitý potah na postel. Poslední do čeho jsem se pustila je papoušek z ananasu. Často se na internetu dívám na to co lidé vytvoří z ovoce nebo zeleniny tak jsem to také chtěla vyzkoušet. Protože nemám žádné speciální nástroje ani jsem to nikdy nedělala zvolila jsem něco jednoduchého. Výroba byla tak rychlá, že jsem nestihla nafotit návod, ale až příště koupím ananas určitě ho sem dám. Pokud hledáte netradiční ozdobu na nějakou sešlost nebo si to jen chcete vyzkoušet tak tady je návod. Bohužel jsem nestihla nafotit postup, ale opravdu to není těžké takže by měli stačit ty co jsou. Když se budete držet fotky a návodu bude papoušek  za pár minut na světě  anebo použijte fantazii a udělejte jiného originálního papouška:-)

Suroviny

 • 1 celý ananas

Příprava

 1. Stačí si odříznou čtvrtinu ananasu i listy (papoušek na fotce sedí na zbytku ananasu).
 2. Odříznutou čtvrtku oloupete a okrájíte ananas tak, aby vám zbyla kulatá hlavička.
 3. Listy ananasu se opět z většiny zastřihnout. Pryč půjde přibližně třičtvrtě listů od hlavičky ptáčka. Zbytek bude sloužit jako ocásek.
 4. Listy zastřihujte tak aby vždy nad koncem ustřihnutého listu vykukoval další ustřihnutý místo toho aby byl za ním úplně schovaný (na fotce je to vidět). Znamená to že další list zastřihnete o něco dále. Listy jsem zastřihla do roviny, ale klidně můžete udělat špičku. Tyto ostříhané listy slouží jako tělíčko, ostříhejte je podle fantazie do požadovaného tvaru nebo podle fotky.
 5. Listy na ocásku byly oschlé takže jsem oschlou část odstřihla, ale tak aby listy byly stále do špičky.
 6. Na zobáček jsem uřízla kousek mrkve. V ananasu mrkev zrovna moc nedrží takže pokud zobáček nechcete ničím přichytávat (špejlí/párátkem) udělejte ho hodně úzký aby šel do ananasu zasunout. Já jsem si z mrkve uřízla úzký pruh a jen ho obřízla do tvaru zobáku.
 7. Oči jsou z kuliček nového koření. Stačilo je zamáčknout do ananasu a držely sami.
 8. Ještě jsem přidala chocholku také z mrkve nebo spíše takové čírečko, ale mrkev byly malé takže není moc vidět.
 9. Pro uchycení zobáčku řízněte do hlavičky tam kde má zobák být. Jak jsem psala moc to tam nedrží, ale když to ta trochu propícháte měl by tam jít zasunout. Další možnost je z projet ananas párátkem a tedy i zobáček. Jen pozor na párátko pokud chcete sé dílo sníst.
 10. Takto vyřezaný papoušek bude držet díky ocásku na okraji sám. Můžete tedy vydlabat zbytek ananasu a dát do něj třeba piňa coladu, kokosovo ananasové smoothie nebo jiný nápoj a na okraj postavit papoušky. Na oslavě, party nebo až přijde návštěva tak sklidíte nemalou pochvalu. Vypadá to nádherné a zabere to jen chvilku.