Vyrobte si pleťovou masku v prášku. Když jí budete potřebovat stačí přidat vodu, jogurt, zelený čaj nebo jinou tekutinu a bude připravené k použití. Maska je složená z aktivního uhlí a kaolinu jedná se o hloubkově čistící, detoxikační masku. Maska je vhodná pro všechny typy pleti včetně té citlivé. Po umytí bude pleť jemná a osvěžená. Maska také minimalizuje póry a odstraňuje černé tečky. Pravidelným používáním se sjednotí tón pleti, vyrovnává tvorba mazu a zabrání vzniku akné.

Suroviny

  • 50 gramů aktivního uhlí*
  • 50 gramů kaolinu

*seženete na internetu. Jedná se o uhlí určené ke kosmetickým účelům.

Příprava

2 lžičky masky smíchejte s 1 lžičkou tekutiny (vody, zeleného nebo heřmánkového čaje, mléka nebo jogurtu…)

Vytvořte hladkou pastu a naneste na čistou pleť. Vyhněte se očnímu okolí. Nechte 10-15 minut působit až do úplného uschnutí. Vlažnou vodou masku smyjte. Na závěr použijte hydratační krém

Účinky jednotlivých složek:

Aktivní uhlí: má velice silné čisticí účinky a během působení masky vytáhne pleti všechny nečistoty. Na pokožce zůstávají zbytky kosmetických přípravků které používáme. Přípravky často úplně neodlíčíme, nesmyjeme protože ani nevidíme, že na pleti něco zbylo. Uhlí se dostane hluboko do pórů a všechno co tam nemá na sebe naváže. Pleť bude po umytí čistí a vždy tak začnete od nuly.

Kaolin: jíl s podobnými účinky jako uhlí, také pleť hloubkově vyčistí, absorbuje přebytečné oleje a při pravidelném používání reguluje tvorbu mazu. Pokud máte problém s rychle se mastící pokožkou nebo akné tak vám kaolin s tímto problém určitě pomůže. U citlivé pleti můžete masku smíchat s jogurtem pro extra hydratační péči. Kaolin léčí podráždění pleti a uklidňuje ji.