Peeling je jednou z nejdůležitějších částí péče o pleť. Jak by také pleť mohla vypadat dobře, když neodstraníte odumřelou kůži? Peeling je určený pro pleť, a proto je velice jemný. Základem je jedlá soda a tea tree. Je vhodný pro normální, smíšenou nebo mastnou pleť. Také je přímo ideální pro aknózní pleť. Tea tree je velice účinné pro boj s pupínky, snad každý produkt na akné ho obsahuje. Jedlá soda zase odstraní přebytečnou mastnotu, usazenou špínu i zbytky kosmetických produktů. Srovnává Ph pokožky a tím zabraňuje tvorbě nových pupínků. Už při prvním použití bude pokožka jemná, čistá a zdravější. Pak už to bude jen lepší a lepší.

 

Doba přípravy: 5 minut

 

Budete potřebovat:

  • 100g jedlé sody (Koupíte ZDE)
  • 50g vody
  • 15 kapek tea tree olej (Koupíte ZDE)

 

Postup:

Pro výrobu tohoto peelingu budete potřebovat jen 3 suroviny: jedlou sodu, vodu a tea tree olej. Odkaz na jedlou sodu a tea tree olej najdete v seznamu surovin. Vodu lze použít rovnou z kohoutku anebo ji pro delší trvanlivost převařit. Po převaření nezapomeňte nechat vodu vychladnout.

Sodu nasypte do misky, přidejte vodu a nakapejte 15 kapek tea tree. Promíchejte a voilá…máte hotovo😊. Hustotu peelingu si můžete ještě upravit přidáním vody nebo jedlé sody. Zkuste ho a uvidíte, jestli vám vyhovujte. Pokud se sype, přidejte vodu.

 

Použití:

Pokožku omyjte vodou. Neberte si trochu peelingu (suchou rukou nebo lžičkou) a naneste na pleť. Krouživými pohyby masírujte pokožku. Vynechte oblast očí, kde je velice citlivá pokožka. Peeling můžete nechat působit jako masku po dobu 10 minut. Poté důkladně omyjte. Po použití naneste hydratační krém vhodný pro vaši pokožku.

Peeling se nemá používat každý den, stačí každý druhý nebo jen 1-2 krát týdně. U citlivé stačí 1 krát za týden. Pokud je pokožka velice citlivá masírujte ji velice jemně. Nezapomeňte: Není to drátěnka a vy nejste připálená pánev. K pokožce je třeba být jemný😊

Máte smíšený typ pokožky? Peeling používejte jen na mastnějších místech. Já třeba vynechávám tváře, mám je hodně citlivé. U mastné pleti můžete peeling nechat působit, normální je lepší nanést, promasírovat a smýt. Každý máme jinou pokožku, budete to muset vypozorovat jako já a přijít na to, co vám nejvíce vyhovuje.

 

TIP: Lepší je koupit si jedlou sodu ve větším balení, než když je balená po pár gramech. Vzhledem k tomu, že kilo stojí okolo 30 korun a pár gramu 10 korun, je to podstatný rozdíl. Sodu pak můžete využít jako čistící písek na umyvadlo, udělat si z něj peeling, zubní pastu, pleťovou masku a na mnoho dalších způsobů. Určitě se vám doma neztratí😊

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: dlouhá. Peeling postupně vyschne. Přidejte do něj vodu, promíchejte a je zase připravený k použití. Většinou si ho připravuji tak na měsíc.