Tato poleva chutná jako ledová čokoláda. Je hladká, rychle tuhne a lépe se sní pracuje. Například u beránka nebo bábovky zachová více detailů, protože se jí používá menší množství. Navíc pokud doma nemáte dost čokolády na pokrytí dortu nebo jiné dobroty tak u této polevy vám to určitě vyjde. Oproti čokoládě je tekutější a proto jí použijete mnohem méně než čokolády.  Ochutnejte jak úžasně chutná ledovou čokoládou politý dort nebo zákusek. Kdo má ledovou čokoládu rád bude určitě nadšený. Nespotřebovanou polevu můžete uložit do mrazáku nebo lednice kde vydrží i několik měsíců. Anebo? Šup s ní do pusy (doporučuji :-))

 

Budete potřebovat:

  • 50g mléčné nebo hořké čokolády*
  • 50g kokosového oleje

*Pro polevu bez laktózy zvolte hořkou čokoládu

Postup:

  1. Kokosový olej rozpusťte v hrnci, vodní lázni nebo mikrovlnné troubě. Není třeba ho vařit, stačí když bude teplý (dohřát ho můžete vždycky). Když by se vařil mohl by srazit čokoládu.
  2. Do teplého oleje (nikoliv vařícího) vmíchejte na malé kousky pokrájenou čokoládu. Pokrájení urychlí její rozpouštění.
  3. Míchejte dokud se čokoláda nerozpustí. Pokud se nerozpustí vraťte misku ještě tak na 10 sekund do mikrovlnky, promíchejte a případně opakujte. Nebo ji vraťte do vodní lázně a za stálého míchání zahřívejte od rozpuštění čokolády.
  4. Polevu použijte dle potřeby. Polijte s ní dort, zákusek nebo cokoliv co jste upekli dobrého a dejte ztuhnou do lednice. Poleva tuhne velice rychle. Pro ještě rychlejší tuhnutí polevy dejte dezert nebo dort do mrazáku. Stačí pár minut.
  5. Poleva je tekutější než čokoláda. K nanášení používejte lžíci nebo mašlovačku (používám silikonovou). Pro větší vrstvu polevy udělejte několik vrstev. Po každé vrstvě polevy dejte dezert/dort ztuhnout na chvilku do mrazáku nebo lednice.
  6. Pro zachování křupavé polevy skladujte v lednici. Při pokojové teplotě bude poleva lesklejší, sice nebude stékat ale také nebude úplně tuhá.

 

Použití: na dorty, velikonočního beránka, zákusky…

 

Skladování: Nespotřebovanou polevu skladujte v lednici nebo mrazáku. Pro použití vyndejte potřebné množství a roztavte v mikrovlnné troubě/vodní lázni. Polevu nalévám do malých formiček (třeba na led), po ztuhnutí vyklepnu a zavřu do dózy nebo sáčku.

Trvanlivost: v lednici i mrazáku několik měsíců.

 

Kde kupuji kokosový olej?

Ceny kokosového oleje jsou dost rozdílné, ale zatím se mi nejlépe osvědčila lekarna.cz nebo Globus. V globusu seženete 1kg kokosového oleje okolo 100 korun