Stále hledám způsoby, jak vyhodit co nejméně věcí nebo jak je alespoň využít na úplně maximum. Doma si každý den připravuji kávu z čerstvě namletých kávových zrn (jsem zkrátka fajnšmekr😊) a lógr putuje do koše. Tedy spíše putoval než jsem se dočetla o jeho využití. Jedním z nich je použít kávový lógr jako peeling. Stačí si peeling uschovat na večer až půjdete do sprchy a při sprchování s ním promasírovat pokožku. Díky kofeinu obsaženém v lógru bude pokožka prokrvená a pružná. Z budoucího „odpadku“ tak získáte účinného prostředek na boj s celulitidou. Při pravidelném používání bude pokožka vypadat zdravěji a také bude jemnější. Tak co, taky se přidáte a uděláte si homemade kávový peeling? 😊

SurovinY

  • Použitý kávový lógr

 

Příprava 

Kávový lógr po vypití kávy schovejte. Až se budete sprchovat přesypte ho do nějaké misky aby se vám lépe nabíral. Může být mokrý nebo suchý, je to vcelku jedno.

Pokožku namočte, naberte si trochu kávového lógru a krouživými pohyby vmasírujte do pokožky. Pokračujte po celém těle. Také ho můžete použít na obličej a vlasy. V případě vlasů oživí barvu, urychluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Masáž obličeje je zase dobrá pro rozjasnění kůže, na kruhy pod očima (pozor ať se vám nedostane do očí), zjemnění pokožky a také proti vráskám. Po použití pokožku opláchněte.

A navíc vás nestojí ani korunu!