Nejen lidé, ale také psy mohou mít problémy se špatným dechem. Konzumace petržele a její žvýkání dech osvěží. Kokosový olej psům moc chutná tak jí do něj můžete ukrýt a sám navíc také redukuje zápach z tlamy. Výsledkem jsou chutné bonbony nejen na osvěžení dechu, ale také velice výživné. Kokosový olej je pro psy skvělým přírodním doplňkem stravy díky kterému bude mít krásnou srst a zároveň i posílí imunitu. Chutné, přírodní, zdravé a ještě za pár korun. Naše Saze už v lednici zásobu těchto výživných pamlsků má. Trochu jsem se bála, že jí nebudou chutnat, protože v nich pozná schovanou petržel, ale oni jí opravdu chutnají.

Suroviny

  • 100g kokosového oleje (ideálně extra panenský)
  • 5-10g kadeřavé petržele (tedy 1/4-1/2 hrnku nenakrájené petržele)
  • Špetka mleté kurkumy*

*volitelná. Má protizánětlivé účinky

Pomůcky: silikonová forma na pralinky nebo forma na led

Příprava

  1. Petržel nakrájejte nadrobno. Pokud jste jí umývaly nechte jí na papírové utěrkou co nejvíce oschnout.
  2. Kokosový olej smíchejte s petrželí a promíchejte. Kdybyste kokosový olej roztavily klesla by petržel na dno což by sice nevadilo, ale takhle je to lepší. Pokud je vyndaný z lednice chvilku ho nechte na lince povolit. Také můžete přidat kurkumu pro protizánětlivé účinky.
  3. Do formy připravenou směs rozdělte. Na 1 kus dejte 2 lžičky připravené hmoty.
  4. Formu dejte do lednice nebo mrazáku a nechte ztuhnout.

 

Dávkování:

Dospělí pes: 1 krát denně 1 pamlsek.

Štěnata: pamlsky by na ně byly moc velké. Pro štěňátka dejte na plech pečící papír a lžičkou tvořte malé kapičky. Stačí tak 1 lžička na den tak jim v průběhu dne dejte pár malinkých kapek aby to dalo dohromady přibližně 1 lžičku

 

Skladování: v lednici nebo mrazáku

Trvanlivost: 1 měsíc v lednici, 6 měsíců v mrazáku