Virgin Mojito je vlastně Mojito v nealkoholické verzi. Obsahuje to samé jen vynecháte bílý rum. Přeci jen pokud vás čeká cesta autem nebo teprve půjdete do práce není alkohol zrovna dobrý nápad. To ale není důvod neosvěžit se tímto skvělým nápojem. Na jeho přípravu budete potřebovat: čerstvou mátu, limetku, třtinový cukr a vodu na zalití. Máta v obchodě není zrovna levná, tak pokud chcete ušetřit doporučuju si mátu zasadit. Stačí koupit mátu i s květináčem (mají ji skoro v každém obchodě) a zasadit jí do země. Máta je vlastně plevel, takže se vám brzy rozroste. Já jsem minulý rok na jaře zasadila jeden malý květináček zasadila a na podzim už měla něco okolo čtverečního metru máty. Až budete mít máty dostatek udělejte jí ohrádku jinak budete mít v brzké domě mátová pole :-D.

Surovin

  • 125 ml studené vody
  • 8 kostek ledu
  • 6 větších lístků čerstvé máty
  • Půlka limetky
  • 1-2 lžíce třtinového cukru

 

Příprava

  1. Limetku nakrájenou na měsíčky (neoloupanou) dejte do hmoždíře nebo misky a spolu s třtinovým cukrem podrťte. Použijte paličku nebo cokoliv co máte po ruce. Limetka pustí šťávu a cukr se z většiny rozpustí.
  2. Lístky máty dejte do dlaní a několika tlesknutími rozvoňte.
  3. Připravte si vysokou sklenici a na dno dejte limetkovou směs s mátu. Sklenici naplňte až po okraj ledem a zalijte studenou perlivou nebo neperlivou vodou. Já používám neperlivou, ale pokud to chcete mít spíše jako limču dejte perlivou.