Při nakupování nových zásob na výrobu kosmetiky a dalšího tvoření jsem na eshopu Mýdlový svět, kde už nějaký ten rok nakupuji objevila základ na výrobu šlehaného koupelového másla. Neodolala jsem (navíc bylo v akci) a objednala si ho.

Základ celou výrobu značně urychlí. Přidáte už jen olej, vůni a barvivo a ušleháte. Sprchovým máslem jsem se myla poprvé:-D. Pění krásně a krásně voní. Dá se použít namísto sprchového gelu anebo do koupele jako pěna. Bohužel mám vanu mimo provoz, takže jsem to nemohla vyzkoušet.

Já jsem spokojená. Líbí se mi, že díky obsahu oleje není pokožka po umytí suchá a navíc krásně voní.

 

Budete potřebovat:

  • 100g základ na výrobu šlehaného koupelového másla
  • 15g oleje*
  • 15 kapek levandulové silice
  • 6 kapek fialového barviva do kosmetiky (kutilov)
  • *dle návodu to má být 13% z množství základu, tedy 13 gramů, ale dala jsem o kousek víc.
  • Na ozdobu: barevné sypání

 

 

Základ na šlehané koupelové máslo dejte do suché misky. Začněte šlehat elektrickým šlehačem. Máslo bude pěkně našlehané za 3-5 minut.

Poté přidejte silici, barvivo a olej. Máslo jsem udělala dvoubarevné – odebrala jsem si polovinu našlehaného másla a přidala do něj 6 kapek barviva. Promíchejte, a nakonec vmíchejte cukr. Můžete ještě prošlehat, ale stačí i promíchání.

 

 

Použití

Naberte si trochu másla a stejně jako když používáte peeling vmasírujte krouživými pohyby do mokré pokožky. Po namasírování celého těla smyjte.

Můžete nanést i na mycí houbu jako sprchový gel s peelingovým efektem.

 

Zanechá pokožku jemnou a hydratovanou.