Suchý šampon je vynikající pomocník když nestíháte mytí vlasu nebo když vaše vlasy ztratí objem. Šampon je složený z jedlé sody která z vlasů odstraní všechny vůně a to včetně kouře. Kukuřičný škrob vlasy odmastí, odlehčí a dodá jim objem. Tento šampon je na míru dělaný pro zelenovlásky. Většina suchých šamponů je bílá, ale to může na jiných barvách zanechat bílé stopy které vypadají jako lupy. To se vám u tohoto šamponu nestane, je obarvený přírodní spirulinou nebo zeleným ječmenem takže se na vašich vlasech úplně ztratí. Šampon je přírodní, neobsahuje žádné chemické látky takže jeho používáním vlasy neničíte. Po použití šamponu budou vlasy lehké, nadýchané, s bohatým objemem a bez známek mastnoty.

Suroviny

  • 50g jedlé sody
  • 50g kukuřičného škrobu
  • 5 lžiček zeleného ječmenu nebo spiruliny* (8g)

*ječmen je světlejší, spirulina tmavší

Příprava

  1. Jedlou sodu a kukuřičný škrob smíchejte.
  2. Spirulinu nebo ječmen můžete přidávat postupně a upravit si tak barvu šamponu. Vždy je nejlepší když je šampon podobný vaší barvě vlasů.
  3. Suchý šampon uložte do cukřenky nebo jiné dózy s malými dírkami. Šampon budete moci rovnou použít. Také můžete použít zavírací dózu a šampon nanášet štětcem.

 

Použití:

Rozpusťte si vlasy a sundejte si oblečení které si nechcete zaprášit šamponem (nebo přes sebe hoďte ručník)

Šampon nasypte na pěšinku, poté postupně odhrnujte vlasy a sypte šampon ke kořínkům. Na závěr vlasy posypte z asi 15 cm vzdálenosti celé. V případě nádobky bez dírek použijte štětec namočený do šamponu a lehce oklepaný. Naneste tak šampon po celých vlasech i vlasové pokožce.

Prsty vmasírujte do vlasů i vlasové pokožky a nechte 2 minuty působit.

Poté vlasy rozčešte hřebenem

Na závěr vlasy vydrhněte ručníkem. Zbavíte se tak přebytečného šamponu

Vlasy upravte jak potřebujete jako byste měli čerstvě umyté vlasy

 

Skladování: při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti

Trvanlivost: 1 rok