Dřív jsem tofu nemusela, ale pak jsem přišla na to, že ho jen neumím správně připravit😊. Jestli to máte stejně, dejte tofu ještě šanci a vyzkoušejte tyhle tofu nugety. Jsou vynikající, a navíc i jednoduché na přípravu.

 

Budete potřebovat:

  • 1 uzené tofu*

* Zkoušela jsem různé značky, ale zatím mi nejvíce chutnalo Lunter tofu (mají ho v různých supermarketech). Chutná jako uzený sýr:-). Samozřejmě můžete experimentovat a vyzkoušet třeba tofu chilli a limeta nebo jiné. 

 

Těstíčko:

dále

Kukuřičná strouhanka na obalení

Postup

Tofu nakrájejte na 10 kousků a ty rozložte na papírovou utěrku. Zakryjte ho další utěrkou a nechte jí nasáknout. Když bude tofu osušené, bude na něm lépe držet těstíčko. Kdyby byla utěrka zcela promočená, dejte jí pryč a použijte novou.

Vše na těstíčko smíchejte, plátky tofu v něm namočte a obalte v kukuřičné strouhance.

Nugety skládejte na plech. Aby byly pěkně křupavé, postříkejte je olejem ve spreji. Pokud ho nemáte, počkejte až se budou nugety asi 5 minut péct a pak je potřete rozpuštěným máslem (když to uděláte rovnou, mohly byste stáhnout strouhanku).

 

Pečte v rozpálené troubě na 230 stupňů asi 20 minut, pěkně dozlatova.

 

Tip na podávání:

Pokapejte je citronem, případně ještě trochu osolte a k tomu dejte BBQ omáčku. Já jsem ještě přidala nachos a večeře je hotová:-). Podávejte nejlépe na velkém talíři s omáčkou v malé mističce. Oboje seženete v outletu Lounge by Zalando ,