Z hořké čokolády se dá vyrobit plno chutných věcí. Tyčinky jsou asi nejjednodušší věcí kterou z čokolády můžete vyrobit. Stačí když čokoládu rozpustíte a pomocí sáčku nastříkáte na pečící papír. V obchodě na čokoládové tyčinky narážím docela často a nevím proč je jejich cena nepřiměřeně vysoká. Opravdu není nic snadnějšího než si tyčinky vyrobit. Můžete je dát do skleničky když přijde návštěva, na různé oslavy nebo místo sladkostí večer k televizi. Věděli jste že tloušťka čokolády má vliv na to jak bude čokoláda chutnat? To si opravdu nevymýšlím, ochutnejte tyto tenké čokoládové tyčinky a uvidíte, že čokoláda vám bude chutnat zase trochu jinak.

Suroviny

  • 100g hořké čokolády (ideálně 70% kakaa a více)

Pomůcky: sáček, pečící papír nebo silikonová podložka

Příprava

  1. Čokoládu pokrájejte na menší kousky
  2. Roztavte v mikrovlnce po 10 sekundových intervalech. Poté promíchejte a pokračujte. Celkem to trvá okolo 30 sekund. Nebo použijte misku na vodní lázeň a roztavte ji na sporáku.
  3. Rozmíchejte čokoládu tak aby v ní nezůstaly žádné kousky nerozpuštěné čokolády
  4. Čokoládu přendejte do igelitového sáčku a ustřihněte mu roh. Budete potřebovat odstřihnout asi 0,5cm.
  5. Pečící papír položte na rovnou tvrdou podložku. Ještě se bude přenášet tak aby se neprolamovala.
  6. Z malé výšky, tedy kousek nad pečícím papírem začněte kreslit tyčku. Sáček lehce zmáčkněte a jedním tahem udělejte tyčku dlouhou asi 15-20cm. Když nebudete zastavovat budou tyčky rovnější.
  7. Na konci tyčky zdvihněte pytlík prudce do vzuchu nebo zakryjte rychle prstem aby čokoláda přestala téct.
  8. Pokračujte dokud nevypotřebujete všechnu čokoládu.
  9. Dejte do mrazáku nebo lednici až čokoláda úplně ztuhne.

 

TIP: pro efekt malých kapiček roztavte 1 nebo 2 kostky čokolády a dejte do igelitového pytlíku. Ustříhněte roh opravdu jen trošku abyste vytvořily co nejtenčí čáru. Na ztuhlou čokoládu tvořte malé milimetrové kapičky po celé tyčce.

 

Skladování: při pokojové teplotě nebo v lednici

Trvanlivost: záleží na trvanlivosti čokolády, ale měli by vydržet několik měsíců.