Vyrobte si vlastní ústní vodu vyrobenou pouze z přírodních surovin! Budete potřebovat jen vodu a esenciální oleje skořice a hřebíčku. Recept je snadný a nezabere vám více než 30 sekund. Přesto se jedná o velice účinnou ústní vodu. Po použití budete vám v puse zůstane jen osvěžující chuť skořice a hřebíčku. Hřebíček je také vynikajícím pomocníkem při zánětu dásní a bolestech zubů. Skořice snižuje tvorbu zubního plaku, ničí bakterie způsobující zubní kaz a stejně jako hřebíček osvěžuje dech. Pokud doma esenciální oleje nemáte můžete si je pořídit. Cena je velice příjemná a jedna lahvička vám vydrží na litry ústní vody nebo je můžete použít do jiných kosmetických receptů. Cena ústní vody se pohybuje okolo koruny což je opravdu nádherná cena. Tuto ústní vodu používám prakticky pořád a za pět let používání jsem na ústní vodě ušetřila nemalou sumičku za kupované ústní vody. Možná už jste zvyklý na svou oblíbenou značku, ale výhody této ústní vody vás možná přesvědčí: je několikanásobně levnější, vyrobená pouze z přírodních surovin (víte co obsahuje), neobsahuje alkohol a když zvolíte skleněnou lahvičku nebo jiný znovu použitelný obal šetříte životní prostředí (za život je to pořádná hromada plastových lahviček od ústní vody co vyhodíme). To jsou docela přesvědčivé důvody proč tuto ústní vody vyzkoušet, nemyslíte?

Suroviny

  • 250ml převařené vody
  • 10 kapek esenciálního oleje skořice
  • 10 kapek esenciálního oleje hřebíčku

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu. Před přidáním esenciálních olejů nechte vodu úplně vychladnout
  2. Přideje esenciální oleje a protřepejte. Použijte ústní vodu a pokud je chutově slabá můžete ještě pár kapek přidat.
  3. Uložte do čisté lahvičky

Pokud byste zjistily, že je na vás toto množství velké a nestihnete ho spotřebovat upravte si množství. Je škoda pokaždé část vody vyhodit a proto raději vyrobte poloviční nebo ještě menší množství.

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 1 měsíc (záleží na teplotě v místnosti, při změně chuti okamžitě vyhoďte)

 

Kde koupit esenciální oleje hřebíčku a skořice?

V prodejnách se zdravou výživou nebo se surovinami na výrobu kosmetiky. Já je ale kupuji na internetu. Stačí když je zadáte do vyhledávače a vyberete si ,který obchod vám vyhovuje 🙂