Nad tím, co uděláte s použitým kávovým lógrem po vypití kávy vás asi nikdy nenapadlo přemýšlet. Jde přeci do koše ne? Já jsem nad tím také nikdy nepřemýšlela, ale když jsem nedávno při čtení článku o recyklaci narazila na možnosti využití kávového lógru byla jsem nadšená. Místo vyhození má ještě další využití a že jich není málo. Od použití na tělo až po zahradu. Když si lógr schováte a při mytí vlasů důkladně vmasírujete do pokožky i vlasů budete se divit co všechno umí. Kofein obsažený v kávě pomáhá zabránit vypadávání vlasů a také urychluje jejich růst. Já si teď nechávám vlasy narůst, tak mi třeba dorostou rychleji 😊

 Při masáži pokožky odstraníte odumřelé šupinky kůže což je dobré pro zdraví vlasové pokožky. Kafe má navíc schopnost posilovat barvu vlasů (nejvíce je to vidět na hnědých odstínech). Nevím jestli to funguje i u lógru, ale třeba jo (mám červené, na té to bohužel nepoznám).  Zrníčka kávy vlasy vydrhnout dočista a zanechají vlasy po umytí nádherně čisté a lesklé.

Také už se budete jako já zastavovat u hrnečku kávy a přemýšlet nad tím na co ji použijete? 😊

SurovinY

  • Kávový lógr

*pokud vám v hrnku zbylo nějaké kafe a nechcete ho rovnou používat tak ho přeceďte

 

Použití:

Vlasy po umytí šamponem namočte. Poté vmasírujte kávový lógr z jednoho kafe. Důkladně vmasírujte do vlasové pokožky a také do vlasů. Poté dobře opláchněte.

Pro oživení hnědé barvy nechte 10-15 minut působit. Poté smyjte