Recept na výrobu úžasně vonícího tělového spreje je opravdu snadný. Stačí smíchat vodu s troškou glycerínu a přidat vonnou složku. Glycerín se přichytí na těle nebo oblečení a udrží vůni na těle po celý den. Volba vůně je jen na vás, zamyslete nad tím co máte rádi a podle toho se rozhodněte. Použít můžete přírodní esenciální oleje nebo silice jako je levandule, citron, rozmarýn, skořice nebo spousty dalších druhů. Další možností jsou vůně do kosmetiky kde kromě klasických vůní jako je levandule najdete i čokoládu s pomerančem, oceán, pomeranč nebo jahody se smetanou. Výběr je opravdu velký takže doporučuji podívat se na stránky prodejců vůní a esenciálních olejů do kosmetiky a vybrat si tu pravou. Pokud se nemůžete rozhodnou můžete si vyrobit hned několik tělových sprejů. Já jsem si napřklad vyrobila varianty do společnosti, práce, sport a také ovocnou a levandulovo vanilkovou vůni. Cena se pohybuje okolo 1-5 korun za lahvičku takže je velice příjemná. Toužíte po vlastním tělovém spreji? Podívejte se na recept a pusťte se do toho.

Suroviny

  • 100ml vody nebo destilky
  • 2 lžičky glycerínu
  • 1 lžička vůně do kosmetiky nebo esenciálního oleje nebo silice*

*esenciální oleje a silice jsou silnější. Dávkování může být menší. Přidávejte po kapkách dokud nebudete s vůní spokojeni

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu, odstavte a nechte vychladit. Prodloužíte tak trvanlivost tělového spreje. Také můžete použít destilku
  2. Přidejte glycerin a promíchejte. Díky glycerinu bude vůně držet na těle nebo oblečení a vydrží déle
  3. Na závěr si vyberte jakou vůni tělového spreje zvolíte. Je jich obrovské množství a můžete je spolu i kombinovat. Na léto můžete použít ovocné lehké vůně jako je např. Meloun a kiwi, na podzim třeba relaxační levanduli. Pro zahřátí na zimu skořici s vanilkou. Nádherně voní i čokoláda s pomerančem.
  4. Když máte vybráno začněte přidávat. Až budete s intenzitou spokojeni přelijte vůni do sprejovky

Přírodní silice navíc mají pozitivní účinky na naše zdraví. Pokud zvolíte levanduli pomůže vám například s bolestí hlavy, proti nespavosti a také jako lék na špatnou náladu. Více o účincích najdete u popisků prodejců jednotlivých esenciálních olejů a silic.

Skladování: mimo dosah slunečního záření

Trvanlivost: některé silice a esenciální oleje prodlužují trvanlivost výrobku a ta se pak v porovnání s jinými liší. Vyrábím si stále nové a nové vůně pro různé druhy ročního období a příležitosti. Jednu vůni jsem měla 2 měsíce a byla v pořádku, takže počítám že měsíc vydrží určitě.

 

Kde koupit vůně do kosmetiky, esenciální oleje nebo silice?

Nakupuji na mydlovysvet.cz, kutilov.cz, ekokoza.cz