Připravte si domácí zábal na odstranění tuku a celulitidy. Pro maximální efekt se po nanesení zabalí daná oblast do potravinové fólie a pak ještě do ručníku namočeného do horké vody. Fólie a teplý ručník celou oblast prohřeje a zábal bude moci fungovat naplno. Zábal je skvělým doplňkem pokud se snažíte zhubnout nebo při detoxikaci. Aplikuje se na problémové partie jako jsou stehna, břicho nebo zadeček. Krevní oběh se zrychlí a kožní a podkožní oblasti prokrví. Partie kde je zábal nanesený se zahřejí a začnou spalovat tuk. Pravidelným používáním zlepšíte vzhled celulitidy, zpevňuje pokožku a dochází k úbytku tuků

SurovinY

 • 100ml olivového oleje
 • 1 lžička mletého chilli*
 • 1 lžičky mleté skořice

 *z červených chilli papriček, tedy klasické. Habaňero prášek nebo jemu podobný nepoužívejte, mohly byste si spálit kůži.

Příprava

Nepoužívejte při alergii na kapsaicin, na citlivou nebo poškozenou pokožku a také pokud jste těhotná.

 

 1. Olivový olej zahřejte na 80 stupňů. Pokud nemáte teploměr stačí když olej vypnete při prvních stoupajících bublinkách.
 2. Přidejte koření a promíchejte.
 3. Po vychladnutí přeceďte přes jemné sítko nebo plátýnko.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik měsíců, záleží na datu trvanlivosti použitého oleje

 

Použití: 

 1. Zábal namažte na problematické partie jako jsou stehna nebo břicho. U zadečku si dávejte pozor aby vám zábal nikam nestekl jinak budete hodně trpět (určitě mi rozumíte kam vám to může stéct). Pro lepší efekt můžete olej lehce zahřát v mikrovlnce nebo na sporáku. Olej používejte vlažný, nikoliv vařící.
 2. Namazanou pokožku zabalte do potravinové fólie.
 3. Zábal se zahřeje a bude lépe fungovat.
 4. Pro maximální účinek můžete přes fólii položit ještě ručník namočený do horké vody který jste vyždímali.
 5. Nechte hodinu působit.
 6. Poté důkladně smyjte sprchovým gelem nebo mýdlem. Pozor ať si nesáhnete do očí. Po namazání si dobře umyjte ruce mýdlem. Zábal bude trochu pálit, štípat a hřát. To je v pořádku. Pokud by vám ale byl hodně nepříjemný smyjte si ho dříve.

Opakujte alespoň 1* týdně do zlepšení účinku. Samozřejmě můžete i častěji, ničemu to neškodí (naopak)

 

Rada: před použitím na hodinu otestujte na malém kousku pokožky. Budete mít jistotu že na žádnou složku nemáte alergii nebo je vaše kůže hodně citlivá.