Dneska bych se s vámi chtěla podělit o něco, co vlastně také s jídlem souvisí – o moje první bělení zubů v životě.

Miluju jídlo a kávu, nejvíc barvě zubů asi škodí ta káva, protože dokud jsem ji nepila, měla jsem zuby docela bílé. Každý se narodíme s nějakým odstínem zubů, takže bych předem jen ráda řekla, že jsem bílé zuby nikdy neměla. Vždycky mě to trápilo, ale pak mi paní zubařka vysvětlila, jak to je. Někdo má zuby přirozeně bílé a stačí mu, když si zuby vyčistí jednou denně a klidně jen kokosovým olejem. Jiný má zase barvu nažloutlou a i kdyby se postavil na hlavu, bělejšího odstínu, než který původně má nedosáhne. Já se řadím do té druhé kategorie.

Poslední roky pití kávy barvu zubů ještě zhoršily a já jsem se přestala na fotkách usmívat. Nikdo se mi za to sice nesmál, ale přišlo mi, že mít žluté zuby je něco, co všichni odsuzují. Vyzkoušela jsem bělení kurkumou, Siwakem, uhlím….snad všechno co existuje. Trochu to pomohlo, ale ne tolik, kolik bych potřebovala. Většina lidí si myslím, že lidé se žlutými zuby nebo zubními kazy se o své zuby nestarají, jenže tak to není. Stejně tak silný člověk nemusí být silný, protože jí – stačí, když jí nějaké prášky po kterých se přibírá (vím to z vlastní zkušenosti). Já se třeba o zuby starám víc než přítel a jeho vždycky zubařka pochválí a mě vynadá. Používám zubní nit, mezizubní kartáčky, ústní vodu…prostě vše, co se dá. Mým zubům asi nejvíc ublížil reflux, který mám, ale s tím poškozením už asi nic neudělám. Navíc mám zuby od přírody křivé, jenže rovnátka mi zubaři zakazovaly už od dětství, vzhledem k zvýšené kazivosti zubů. Asi to máme i v rodině, protože moje mamka má umělé zuby od 35 let a taťka tak nějak podobně (i když tomu se to stalo po autonehodě). Někdo hold do vínku dostane zdravé bílé zuby a jiný to pěkně schytá. Zase jsou ale horší věci, než mít špatné zuby, na tom se určitě shodneme:-).

Řekla jsem si, že bych chtěla zuby alespoň trochu zesvětlit a tak jsem začala pátrat. Přeci jsem se ukazuji tady na stránkách, na Instagramu, byla jsem i v televizi a když pak vidíte ty nablýskané úsměvy kolem sebe, je to nepříjemné. Bělící sady s peroxidem jsem nechtěla, aby mi nepoškodily zuby ještě více. Hledala jsem něco přírodního, šetrného k zubům. Proužky či bělící pasty jsem nechtěla, četla jsem, že to moc nepomáhá. Já jsem chtěla takové ty násadky na zuby, do kterých dále gel a nasadíte na určitou dobu – tedy podobně jako u zubaře. Mimochodem o bělení zubů u zubaře jsem také přemýšlela, jenže jsem od hodně lidí četla, že když mají citlivé zuby, čeká je pak minimálně den šílených bolestí. Nehledě na to, že je to stojí víc peněz, než si můžu dovolit.

 

Co jsem vybrala?

V bělení zubů jsem úplný nováček a v tak velkém výběru jsem prakticky nevěděla, co si vybrat. Nakonec jsem si vybrala sadu BlanX z webu nazuby.cz (bělící sady). Jsou to ty násadky na zuby jaké jsem chtěla a hlavně tam píší, že je to bez peroxidu a šetrné k zubům.

 

Co sada obsahuje?

10 předvyplněných násadek na zuby s gelem (5 na horní a 5 na dolní)

1 stupnice bělosti

Návod

Obsah balení

 

 

Použití:

Násadky na zuby jsou již naplněné. Jen je vyndáte z obalu a nasadíte na zuby. Celkem je v sadě 10 kusů, tedy na 5 dnů. Pro lepší výsledek doporučují po použití zuby vyčistit bělící zubní pastou od stejné firmy, tu jsem já ale neměla.

Na stupnici barev jsem tu svou nenašla, těžko říct. Alespoň jsem ji přiložila k zubům, abyste mohli porovnat. Chtěla jsem si na stupnici porovnat, o jak moc jsou zuby bělejší, ale takhle mi to moc nepomohlo. Raději jsem si tedy vše nafotila, abych měla s čím výsledky porovnat (fotky jsou níže).

 

Jde se na to:-):

Zuby jsem si před bělením dobře vyčistila – pastou, nití i mezizubním kartáčkem, aby byly čisté. Podle mě to na vyčištěné zuby bude fungovat více, než když si násadky nasadíte třeba hned po jídle.

Přiznám se, že po otevření jsem úplně nechápala umístění gelu – není na stranám, aby se dotýkal přední a zadní strany zubů, ale dole. Gel je dost tuhý, jak se dostane na zuby? Nicméně jsem si to nasadila. Mají se nechat na zubech 10 minut. Počítejte s tím, že s násadkami nejde mluvit (přítel si to ticho určitě užil:-D). Mám menší pusu a na mě byly docela velké. Po pár minutách mě začala bolet pusa.

Po 10 minutách jsem si násadky sundala a vyčistila zuby pastou. Pak jsem se koukla do násadek a zjistila jsem, že je uvnitř gel tak jako na začátku. Že by stačilo to, že se násadky v puse naplní slinami a gel nějak uvolní bělící látky? Nevím.

Druhý den jsem násadky nasadila na zuby a gel se přes násadu snažila rozetřít na přední stranu zubů. Přijde mi, že to fungovalo o něco lépe.

Každý den jsem si na večer zuby vybělila. Jelikož mi výsledek nepřišel tak dobrý a gel se dobře nerozpouštěl, nechávala jsem si je na zubech 20-30 minut.

Bála jsem se, že mě budou zuby bolet. Od jiných lidí jsem četla, že když byli u zubaře na bělení, doma je několik dní šíleně bolely zuby. Já mám citlivé zuby i krčky, tak jsem s bolestí počítala. Nakonec se nic nedělo – bolest žádná. Jeden krček mám úplně odhalený a ani ten nebolel. Kdyby to byl peroxid, asi bych vám napsala něco jiného:-).

TIP: Pro lepší výsledek v návodu doporučují vyčistit po použití zuby bělící zubní pastou od BlanX, tedy od stejné firmy. Tyto pasty najdete v kategorii Zubní pasty.

 

Štítek z obalu:

 

Výhody:

Šetrné k plombám, zubní implantáty, náhrady

Neobsahuje peroxid

Bělení pomocí aktivního kyslíku a arktického lišejníku

Pomáhá odstranit povrchové skvrny ze zubů

Bělení z pohodlí domova a levněji než u zubaře

 

 

Nevýhody

Předem naplněné násadky – podle mě budou fungovat lépe násadky, které gelem naplníte těsně před použitím a on se tak zcela rozpustí. Nevím jak to je, ale jestli máte jednu sadu násadek, kterou opakovaně plníte, tak je to super i v to, že nespotřebujete tolik plastu.

Není vhodné pro těhotné a kojící ženy

Na umělém povrchu nebude výsledek vidět (to ale ani při bělení u zubaře)

 

Výsledky:

Aniž bych se dívala na fotky, viděla jsem rozdíl. Jarda taky říkal, že je to vidět. Podle něj jsem bělení nepotřebovala, můj názor je, že jsem to potřebovala a to dost:-). Na obalu je napsáno až o 4 odstíny světlejší…to mi zase nepřijde, ale rozdíl je rozhodně vidět. Jelikož je paleta s odstíny zubů nepřesná, nemohla jsem si porovnat o kolik odstínů je to lepší. Naštěstí jsem si udělala fotky, na kterých vám výsledky mohu ukázat. Hlavní pro mě je, že tam rozdíl je a vidím ho.

Na druhou stranu jsem čekala o něco lepší výsledek, i když to jsem asi neměla. Přeci jen bělení u zubaře stojí několik tisíc a provádí se silnějším gelem, mám dojem že peroxidem. Známá říkala, že jí gel musel aplikovat hned dvakrát po sobě, aby zuby byly bílé, protože je jedna dávka někdy málo. Jelikož se v případě BlanX jedná o přírodní gel, bez peroxidu a vzhledem k ceně (necelých 1000Kč) je podle mě výsledek dobrý. Bohužel nemám srovnání s výsledky jiných bělících sad a gelů od dalších firem, protože jsem si zuby bělila poprvé. Zase jsem ale ráda, že je bělení šetrné k zubům, což přesně potřebuju a proto jsem i předem počítala s tím, že to nebude takové jako od zubaře. Hlavně jak jsem psala, nikdy jsem bílé zuby neměla a gel je podle mě vybělí jen na vaši původní barvu. Lidí s přirozeně nažloutlými zuby podle mě nemohou dosáhnout svítivě bílého úsměvu, když takové zuby prostě nemají (můj názor).

Pojďme se mrknout na ty fotky:

Za mě je výsledek rozhodně vidět – vidím, že mám zuby bělejší, pamatuju si, jak vypadaly předtím. Navíc mi přijdou i hladší, hezčí. Napište mi do komentářů o kolik odstínů jsou bělejší, já to neumím odhadnout. Třeba v tom někdo máte více zkušeností:-).

Tady je fotka, když před bělením a po 2 použitích. Podle mě je už jen po těch 2 použitích vidět rozdíl.

 

Abych to tedy shrnula – jsem ráda, jak to dopadlo. Výsledek je vidět a ne jako u bělících zubních past, které nepoužívám, protože jsem nikdy nic neviděla. Zuby mě po bělení nebolely – další plus. Cena je taky příjemná. Zajímalo by mě, jestli kdybych použila více sad, byly by zuby ještě bělejší nebo už by takhle zůstaly.

Jediné co, tak si nejsem jistá, jak je to s tím gelem. Hodně gelu zůstalo po použití nerozpuštěného v násadách na zuby. Má to tak být? Stačí to? Látky na bělení se i tak uvolní do slin, které násadky naplní? Opět budu ráda za radu, jestli s tím má někdo zkušenosti a budu ráda i za hodnocení výsledku.

 

Vím, že si plno lidí bělí zuby doma pravidelně – Je podle vás výsledek odpovídající za cenu 1 tisíc korun? Jsou dobré předvyplněné násady anebo je lepší gel, kterým si násady na zuby sami naplníte? Máte nějaký osvědčený tip na bělící sadu, která podle vás nejlépe funguje? Pište prosím do komentářů. Budu vám všem za rady moc vděčná a předem za ně děkuji:-).

 

Tak to bylo mé první bělení zubů. Násadky na zuby jsem po použití vymyla vodou a schovala si je. Chci je zkusit naplnit kokosovým olejem s uhlím, které se používají na bělení a nechat působit. Určitě to bude účinnější, než když si zuby s nimi jen vyčistím. Trochu jsem se bělení bála – nejvíc bolesti zubů. Všechno ale nakonec bylo v pohodě, nic mě nebolelo a zvládla jsem to během koukání na televizi. Za mě tedy hodnotím moje první bělení jako pozitivní.

 

Mějte se krásně

Verča