Tentokrát jsem před sebou měla pořádnou výzvu…možná i tu nevětší jakou jsem kdy absolvovala. Kdy se vám taky pod ruku dostane ten nejpálivější chips na světě? A právě o této výzvě bude dnešní článek😊.

O výzvě Hot chip challenge vím už nějakou dobu, jen jsem vždycky na poslední chvíli couvla nebo mi do toho něco přišlo. Tenhle víkend jsme měli v plánu jet na oslavu narozenin kamaráda, který má rád chilli papričky a tak jsme si s Jardou řekli, že ho překvapíme tímhle chipsem.  Na jeho oslavě je totiž takové vstupné – musíte sníst 1 chilli papričku, kterou na danou oslavu vybere. Pravda je, že to rozproudí konverzaci a taky vás to pěkně probere, takže mu tam nebude usínat:-D. Chips s nejpálivější papričkou na světě mi přišel jako skvělá odplata za všechny ty snězené papričky:-D.

Tentokrát jsem už necouvla a vzala chips i pro mě a Jardu. Předem jsem věděla, že na tenhle zážitek dlouho nezapomenu a taky jsem měla pravdu:-D

 

Hot chip challenge

Jedná se o výzvu ve které jde o to sníst celý chips s chilli papričkou Carolina Reaper, což je nejpálivější paprička na světě. Má něco mezi 1,8 – 2,2 milionu jednotek na Scovilleho stupnici. Jen pro představu – Jalapeňo má 2500-10000. Rozdíl mezi klasikou chilli papričkou a Carolina reaper je nepopsatelný (doslova až dechberoucí, protože po jejím snězení většinou na chvilku ztratíte hlas nebo nemůžete chytit dech:-)).

 

 

Co je to ta Scovilleho stupnice?

Každá chilli paprička má změřenou pálivost na Scovilleho stupnici (měří se množství přítomného kapsaicinu). Pálivost se značí zkratkou SHU. Výsledné číslo udává, kolik vody musíte použít na 1 díl chilli, aby se neutralizovala pálivost. To znamená, že v případě papričky Carolina reaper bych na 1 díl musela použít 2,2 milionu dílů vody, aby moje utrpení skončilo. Ano, je to hodně vody:-).

 

A je to tady, není cesty zpátky…😊

Uff, při otevírání balíčku se mi doslova orosilo čelo. Věděla jsem, že to bude pálit, ale jak moc? To jsem neměla představu. Pálivé miluju, chilli si dávám do jídla denně. Pomůže mi to nebo ne? I na tohle jsem byla zvědavá. Považuji se za člověk, co vydrží docela dost a chilli si přidává prakticky do všeho. Jarda to má stejně.

  • Obsah balení: Rukavice, samolepka, chips, návod (v angličtině) a kartička se slevovým kódem na www.hot-chip.eu. Rukavice je v tomhle případě dost na místě, protože sáhnout si do oka byste opravdu nechtěli.

  • Obal: Samotná krabička je ve tvaru rakve a uvnitř ještě najdete velice povzbudivý název: POSLEDNÍ SLOVA? Vše je v angličtině, což mě osobně nevadilo.

  • Složení chipsu: Kukuřičná mouka, slunečnicový olej, Carolina Reaper, Trinidad Moruga Scorpion, Aktivní uhlí a sůl. Váha je 3 gramy.

 

Další povzbudivé věty jsou na letáku, kde je popsané, co vás může po snězení chipsu čekat. Potíže s dechem, přechodná ztráta hlasu, rozmazané vidění a extrémní žízeň. „to se mám tedy na co těšit zaznělo mi v hlavě😊. Na letáku také najdete podmínky soutěže (o jakou soutěž se jedná brzy zjistíte):-).

 

Jdeme na to

Vše máte pěkně zdokumentované na videu, ono se to totiž slovy moc popsat nedá. Na mém kanálu je i prodloužená verze, tohle je sestřih toho nejlepšího:-).

Jak jsme to nakonec zvládli?

Jarda a Já jsme měli každý svůj chips. Rozbalili jsme ho a připravili se. Já jsem po otevření chipsu dostala záchvat pšíkání, už jen to nadechnutí nad obalem pálilo.

Šup do pusy. Jeden, dva…a je to tady. Pálení začalo takovým způsobem, že jsem to tedy opravdu nečekala. Jarda dal chips najednou, já musela na několikrát, protože to bylo hodně silné kafe (nebo spíš chilli:-D). To ale nebyl konec. Během chvilky se pálení ještě o hodně zesílilo.

Pomohlo nám oběma, že jíme často pálivé? Ani omylem! Nebo že by jinak to utrpení bylo ještě horší? :-D, to je taky možné. Jak jsem se mýlila. Bylo mi k ničemu, že mám ráda pálivé a chilli jím denně. Tohle je úplně jiný level. Chtěli jsme se s Jardou přihlásit do soutěže v jedení chilli, ale oběma nám nějak kleslo sebevědomí ohledně toho, jak jsme odolní. Raději ještě budeme nějakou dobu trénovat:-D.

 

Jak se cítíte po snězení chipsu? Přesně takhle:

Nejvíc mě pálila špička jazyka, rty a krk. Ten krk byl hodně velký masakr a jazyk taky. Napadlo mě, jestli ještě někdy budu cítit chut jídla:-D. Do toho se vám chce pořád smrkat, ale jak se vysmrkáte, máte to i v nose a to je taky něco hodně nepříjemnýho:-D. Taky mě to pěkně rozbrečelo (ani voděodolné linky a řasenka to neustály). Ted je to 3 hodiny od snězení chipsu a pořád mám nateklé rty ( na krabičce by mohli psát, že je k tomu botox rtů zdarma jako bonus:-D) a taky mě ještě pálí nos.

Jarda zase začal kašlat, málem se pozvracel, dostal škytavku a pak ho ještě asi hodinu bolel žaludek. Jarda měl později ještě jeden problém, ale prý tu o tom nemám mluvit, takže mlčím:-D.

Proč tohle děláme dobrovolně? Máme rádi výzvy a taky ochutnávání neznámých potravin. Ještě jsem vám vlastně nenapsala, jak chips chutná. Co na to říct, asi vteřinu jako hodně hořká paprika a pak už cítíte jen oheň, o nějaké chuti tedy nemůže být říct. Je to jen čistý oheň:-). Takže asi tak:-D.

Nevěřili byste, jak vás jeden chips dokáže potrápit

 

Jak zastavit pálení? Popravdě si nemyslím, že něco opravdu funguje. Mléko vás na pár sekund uklidní, pak se to ale zase rozjede v plné síle. Chips jsme zapíjeli mlékem, jak se to dělá při soutěžích v jedení chilli. Nejsem si jistá, jestli to nějak pomůže, ale nešlo jinak. Obrovská žízeň a pálení si vyžádalo celý litr mléka. Pak jsme si ještě dali chleba se šunkou z lednice, to na chvilku pomohlo. Po 20 minutách pálení tak nějak ustalo (až na ten nos a rty). K obědu jsem nám ohřála lasagne, což byla pěkná blbost. Horké jídlo nebo pití zřejmě aktivuje chilli nebo tak něco a pálení se rozjede znovu. Místo lasagní  jsme si nakonec dali zmrzlinu a hrnek studeného mléka:-D.

Výzvu tedy máme oba za sebou. Zážitek to byl velký, hodně dlouho na něj nezapomenu. Je to masakr, ale za cca 20 minut to máte za sebou, takže to jde vydržet. Jestli nemáte rádi pálivé, tohle rozhodně není pro vás. Já jsem si říkala, jak jsem zvyklá a vidíte jak jsem trpěla .

 

Soutěž!

Kromě samotné výzvy, že sníte tenhle chips ještě navíc můžete soutěžit o Iphone. Pravidla soutěže najdete v krabičce. Nejde o nic složitého, přesná pravidla najdete TADY. Ve zkratce jde o to podělit se krátkým videem o vaše utrpení s ostatními:-D. 

 

Kde chips seženete?

Koupíte ho na www.hot-chip.cz . Já jsem měla balení 3 ks, z toho dva jsme snědli s Jardou a jeden dali kamarádovi k narozeninám.

 

Pro koho není tato výzva vhodná? Na obalu píší že pro děti, těhotné a kojící ženy. Samozřejmě je to také o zdravotním stavu, určitě to nebude pro někoho, kdo má žaludeční vředy. Pokud vás i malé množství chilli odrovná, pak na tenhle chips rovnou zapomeňte:-).

 

Co říkáte tomu, jak jsme to ve videu s Jardou zvládli? Chcete chips vyzkoušet anebo se mu raději vyhnete? Dejte mi vědět do komentářů:-)

 

 

Bonus: Prodloužené video – 12 minut v ohni!