MANA je plnohodnotná alternativa jídla. Obsahuje vše, co lidské tělo potřebuje – bílkoviny, sacharidy, tuky, vlákninu, vitaminy, minerály, antioxidanty a stopové prvky. Dá se s ní nahradit snídaně, svačina, oběd, večeře anebo pokud chcete i všechna jídla. Kolik jídel nahradíte je pouze na vás.

Poslední dobou toho mám nějak moc, a tak jsem často nestihla snídani anebo vynechala oběd. O svačinách ani nemluvím. To, že se nenajím, se pak ale projeví na mém výkonu v práci. Znáte to – máte hlad, nesoustředíte se a už byste chtěli být doma, abyste se najedli. Taky hodně jezdíme na kole všude možně po přírodě, a protože si každý den nechci kupovat oběd v restauraci nebo jídla vynechávat, hledala jsem nějakou alternativu. Nakonec mi ze všeho, co jsem porovnávala vyšla nejlépe Mana.

Vybrala jsem si Mana prášek (ManaPowder origin), protože je o něco levnější než ManaDrink. Do jídelníčku jsem ji zařadila na začátku léta. Připravila jsem si pro vás mé dojmy z Many, hodnocení a vše, co jsem o Maně zjistila. Také recepty na to, jak si z Many připravit různé ochucené nápoje.

 

Co je to Mana?

Mana je funkční jídlo, které šetří čas. Vyrábí ho český výrobce. Na výběr je ManaPowder a ManaDrink. Prášek se smíchá s vodou a tím si připravíte nápoj, ManaDrink je již připravený nápoj v lahvičce, stačí ho otevřít. Mana obsahuje vše, co naše tělo potřebuje, a proto s ním můžete nahradit jedno anebo všechna jídla. Výhoda je, že máte pod kontrolou to, co jíte. Můžete si také kontrolovat počet kalorií a upravit příjem podle vašich potřeb.

ManaPowder se prodává v příchuti origin a nové také Choco.

 

Kde se dá Mana koupit?

ManaPowder i ManaDrink zakoupíte na www.mojemana.cz.

 

 

Výhody Many

 • Produkt od českého výrobce
 • Šetří čas
 • Finanční úspora (jídlo vyjde levněji než v restauraci nebo fastfoodu)
 • Můžete se „najíst“ i v autě, kanceláři, na túře, kole…prostě kdekoliv
 • Vyhnete se zátěži z těžkého jídla
 • Příprava zabere max. 1 minutu
 • Kompletní jídlo plné vitaminů, minerálů a všech potřebných živin
 • Nahradí snídani, oběd, svačinu, večeři anebo všechna jídla
 • 100% rostlinné jídlo – vhodné i pro vegany
 • Bez GMO, konzervantů a barviv
 • Nízký glykemický index – Jídlo s pomalými sacharidy, které zasytí na dlouhou dobu
 • Nízká sacharidová zátěž
 • Podporuje růst svalové hmoty – vysoký obsah rostlinných bílkovin

 

 

Složení:

Z mé strany nemám ke složení co dodat. Nejsem odborník na výživu, ale přijde mi, že složení je v pořádku. Mana prášek obsahuje Omega 3 z mořských řas, 6 zdrojů proteinů, 6 zdrojů zdravých tuků, 8 zdrojů vlákniny, 14 vitaminů a 24 minerálů.

Obsahuje nižší množství sacharidů (35%), vysoké množství rostlinných bílkovin (22%) a zdravé tuky (44%). Tyto tuky jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny s obsahem Omega 3. V jedné porci je 21 gramů bílkovin.

Celé složení najdete na stránkách Many. Obsahuje například ovesný protein, rýžový protein, protein ze sladkovodních řas, ovesnou vlákninu, biotin, kyselinu listovou, vitamin B12, vitamin C a rostlinné oleje.

 

 

Kolik ManaPowder stojí?

1 balení ManaPowder origin stojí 1400Kč. Je v něm 7 sáčků po 5 jídlech. Celkem je to 35 jídel. Dá se koupit i Family pack, velký pytel, který obsahuje 140 porcí. Stojí 5100Kč (36Kč/porce)

Balení Many – uvnitř je 5 sáčků

 

 

Příprava Many:

Postup: Mana prášek dejte do šejkru nebo mixéru a přidejte požadované množství studené vody. Protřepejte nebo rozmixujte. Použít můžete i metličku. Pro ochucení Many přidejte ovoce, kávu (instantní nebo espresso), koření (skořici, kurkumu, kardamom), oříšky, ořechová másla…zkrátka co vás napadne.

Svačina nebo snídaně – tu jsem připravovala ze 43 gramů Many a 150ml studené vody.

Oběd nebo večeře – 86g ManaPowder origin + 300ml vody.

Většinou jsem dodržela poměr z návodu na krabici. Někdy jsem použila něco mezi. Jak kdy. To je právě ta výhoda Many ve formě prášku, že si můžete upravit velikost jídla.

86g ManaPowder origin se 300ml studené vody je 1 plnohodnotné jídlo. Pro představu – 86 gramů jsou 2 Mana odměrky nebo 5 polévkových lžic. Je to 400 kcal.

 

 

V čem Manu připravovat?

V šejkru anebo mixéru. Pro přípravu doma jsem použila mixér. Šejkr nemám, tak jsem si vystačila s mixérem. Kdo byste chtěli šejkr, dá se koupit na stránkách Many ve Starter kitu společně s odměrkou za 399Kč.

Manu jsem si do práce připravovala ráno a přelila ji do lahvičky.

 

Hodnocení:

Manu jsem začala pít 1. července. Měla jsem 7 sáčků po 5 porcích, což je celkem 35 porcí. Množství prášku a vody jsem si upravovala podle toho, jaký jsem měla zrovna hlad.

Chuť: Vím, že každý budeme mít na chuť odlišný názor. Mě i Jardovi chuť Many origin chutnala, takže za nás je chuť dobrá. Nic mě nerušilo, je taková příjemná. Nápoj nezanechává v puse pachuť.

Protože mám ráda ovocnou chuť, často jsem nápoj ještě rozmixovala s ovocem. Když jsem přidala mražené ovoce, byla z toho ledová tříšť😊. Aby vás chuť neomrzela, doporučuji střídat různé chutě – přidat koření, ovoce, zeleninu, kakao…tím docílíte různých chutí a nebude to nuda😊. Manu jsem tedy pila jen s vodou, jak to stojí v návodu anebo jsem ho použila jako základ pro smoothies.

Víte, jak ráda experimentuju…tak jsem to zase nevydržela a připravila z Many i nějaké nové recepty. Zkoušela jsem chia puding, zmrzlinu s ovocem, nanuky a několik smoothie. Stále jsem se ale snažila držet jednoho pravidla – Mana má být kompletní jídlo, které se snadno a rychle připravuje. Proto jsem vždy použila pouze pár surovin a zvolila jednoduchý recept. Jinak by to nedávalo smysl. Z nanuků a zmrzliny jsem byla obzvláště nadšená. Dát si k obědu nanuk nebo zmrzlinu? To je pecka! Přijdu si, jako kdybych byla v budoucnosti😊. A opravdu jsem byla nejedená, neměla jsem až do odpoledne hlad. Mana vás zasytí, ať je ve formě nápoje, nanuky či zmrzliny.

S Manou jsem nahrazovala hlavně snídaně nebo svačiny. Také pár obědů. Docela mě to teď svádí – venku je krásně a mě se nechce vařit. Hodně přemýšlím o koupi dalšího balíku Many. Člověk má najednou tolik volného času a ten je k nezaplacení…Miluju vaření, miluju jídlo, to stále platí. Někdy na vaření ale nemám čas, nejde to ze zdravotních důvodů anebo jsem zapomněla něco nakoupit, v lednici nic není a já mám hrozný hlad. V těchto případech jsem byla strašně ráda za to, že mohu jen smíchat prášek s vodou a během minuty připravit jídlo.

Skvělá je i na výlety na kole, bruslích nebo na vodu. Stačí si Manu připravit do lahvičky a jídlo máte vyřešené. Taky na výlety třeba po hradech apod. Zastavit se na výletě v restauraci není zrovna levné řešení. Mana je levnější😊.

Další, kdy jsem byla za Manu moc vděčná, bylo při nemoci – pár dnů mě bolelo v krku tak, že jsem nemohla jíst. Bohužel se mi to opakuje několikrát za rok. Většinou ty 2-3 dny bolesti piju jen vodu nebo sním dětskou přesnídávku, víc nezvládnu. To se samozřejmě projeví na energii a vyčerpáním. Jsem pak strašně slabá. Při pití Many jsem měla energie dostatek. Je to kompletní jídlo, a tak to vlastně bylo jako kdybych celou dobu normálně jedla. Často trpím i na angíny, to se mi Mana bude určitě taky hodit.

Jsem si jistá, že bych Manou všechna jídla nedokázala nahradit. Tedy alespoň ne na dlouho. Ovšem jako taková výpomoc – tuhle svačina, snídaně, oběd na cestu až budeme na někde na kole, kde není žádné občerstvení? To beru!

 

Opravdu vás nápoj zasytí?

Říkala jsem si, že po vypití budu muset mít brzy hlad. Místo toho jsem byla sytá a vydrželo mi to na několik hodin. V práci jídlo dost flákám, a tak jsem odpoledne vždycky bez energie. Buď ho přeskočím anebo si dám něco, co je zrovna po ruce. Všimla jsem si, že když jsem si dala Manu, měla jsem po celý den více energie a nechodila jsem domu tak unavená.

Ještě bych chtěla zmínit lehkost many. Zasytí vás, to ano, ale necítíte se po ní těžce. Po některých jídlech (hlavně tech nezdravých) by si šel člověk nejraději dát dvacet. Po Maně jsem se cítila úplně v pohodě.

 

 

Co dalšího kromě prášku Mana nabízí?

Pokud si chcete pořídit Manu, bude se vám hodit Starter kit, stojí 399Kč a obsahuje šejkr a odměrku. Nebo si můžete koupit jen odměrku za 120Kč. Na www.mojemana.cz koupíte i hotové drinky a také ManaBurger – rostlinný hamburger.

Na ManaBurger se také chystám. Četla jsem si recenze a jsem na něj strašně zvědavá!

 

Jaký je rozdíl mezi ManaPowder a ManaDrink?

ManaDrink se teprve chystám vyzkoušet. Dívala jsem se na stránky i na recenze a prý je tam lehce odlišná chuť. Jednou určitě vyzkouším i drinky, chtěla bych to porovnat. ManaPowder – tedy prášková Mana je o něco levnější. Drink zase nemusíte připravovat, jen ho otevřete. Každé má něco do sebe, uvidíte, co vám bude vyhovovat:-).

Mě vyhovuje prášek, protože si můžete upravit chuť nápoje. Podle toho, co do něj přidáte bude nápoj chutnat. Vytvoříte tak mnohem více příchutí, a to je podle mě velký výhoda. Stále to samé dokola by mě asi omrzelo.

 

Co znamená označení Mark 6?

Je to označení novější řady. Výrobce stále vyrábí. Nejnovější receptura Mark 6 je nutričně ještě pestřejší, než Mark 5. Například u Mark 4 bylo nutné přidávat olej, který byl přiložený ke každému balení. Teď už je tento olej součástí Mana prášku, a tak stačí jen přidat pouze vodu.

Manu stále zdokonalují – ladí konzistenci a chuť. Kamarádka ochutnala minulou verzi a teď i tu moji. Říkala, že se lépe rozmíchává a chuťově je ještě lepší. Líbí se mi, že firma nestojí na místě a snaží se svůj produkt stále zdokonalovat. Jsem zvědavá, jak se Mana bude ještě vyvíjet.

 

 

Jak dlouho Mana prášek vydrží?

Neotevřený sáček: Vydrží minimálně 18 měsíců od data výroby. Měl by se skladovat v chladu a temnu při teplotě 10-15 stupňů.

Otevřený sáček: 1 měsíc

Připravený nápoj: v lednici v uzavřené lahvi max. 24 hodin.

 

Nechtěla jsem, aby byl článek moc dlouhý. Proto jsem ho rozdělila do více článků. V dalším najdete možnosti, jak si Manu ochutit. Recepty budou ještě přibývat.

Pokračování článku:

Recepty z Mana prášku