Chcete se zbavit platových lahví, ale musíte vodu kupovat, protože ta z kohoutku vám nechutná? V tom případě čtete dál, protože to je právě dnešní téma.

 

Když jsem viděla, kolik plastových lahví za měsíc spotřebujeme, řekla jsem si, že to takhle nejde. Původně jsme pili sladké limonády a postupně pak jen neperlivou vodu. Jednoho dne jsem si ale uvědomila, že vlastně platím za něco, co mi teče z kohoutku a vytvářím tak zbytečný odpad. To byl u nás konec doby plastové a nahradila ji doba kohoutková:-).

Problém je, že mě ani příteli Jardovi chuťově voda moc nechutná. Není to jen náš názor. V rodinném domku bydlíme 3 rodiny a voda nechutná ani jedné. Vlastně jsme jediní, kdo vodu z kohoutku pije i přes její chuť. Stále jsem hledala, jak to vyřešit a až před měsícem jsem našla něco, co by nám mohlo pomoci – na internetu na mě vyskočila reklama na tyčinky na filtraci vody, které vodu čistí a také zlepšují chuť vody. Většinou jsem totiž našla návod, jak se zbavit tvrdé vody, ale ne jak chuť vody zlepšit. Neváhala jsem ani chvilku, když jsem si přečetla, že tyto tyčinky mění chuť vody k lepšímu…to je přesně to, co jsem tak dlouho hledala! Ono se totiž těžko hledá něco, co nevíte, že existuje:-D.

 

Z čeho je tyčinka vyrobená a jak vlastně funguje?

Jedná se o tyčinky z uhlíku binchotanu – uhlí té nejvyšší kvality. Co je to ale ten binchotan? Je to dřevěné uhlí z větví japonského dubu Ubamegashi. Dováží se z hor Wakayama. Každá tyčinka má jedinečný tvar, stejně jako vše vytvořené přírodou:-).

Tyčinka z uhlí se hodí do studené vody a nechá se minimálně 2 hodiny ve vodě. Uhlí během té doby vodu vyčistí a změní její chuť k lepšímu. Voda je po přefiltrování i zdravější.

Tento způsob čištění vody jsem si vybrala, protože se jedná o 100% přírodní a ekologický způsob filtrace a mineralizace vody. Kromě toho byla cena velice příjemná, což při rozhodování samozřejmě také hrálo roli.

 

Výhody filtrační tyčinky Binchio:

  • Je to 100% přírodní filtrace vody
  • Obsahuje aktivní uhlí té nejvyšší kvality (binchotan)
  • Čistí vodu – absorbuje z vody chlór, chemikálie, drobné nečistoty a těžké kovy
  • Mění chuť vody k lepšímu
  • Mineralizuje – vypouští do vody užitečné minerály jako hořčík nebo draslík
  • Pohlcuje pachy
  • Eliminuje elektrosmog
  • Nevytváří odpad
  • Nízké náklady – cca 2Kč/den

Jsou na výběr různé druhy tyčinek?

Ano, hned tři:-). Záleží na vás, jak velké množství vody chcete najednou filtrovat:

Binchio mini: 0,5-0,7 vody – ideální do lahví na cestu

Binchio start: 1 litr vody

Binchio premium: 1,5-2 litry vody

 

Jak dlouho tyčinka vydrží?

Cena podle mě není tak bez informace, jak dlouho vám tyčinka vydrží. Tyčinka má životnost 4 měsíce. Během té doby jí můžete používat opakovaně, jak často jen chcete. Tyčinka za 320Kč vám vydrží na 4 měsíce, to je podle mě dobrá cena. Když si to přepočítáte na den je to necelé 2 koruny/1den a za to nekoupíte ani jednu lahev vody. Kromě toho se dá používat i po uplynutí této doby, jen ne na filtraci vody.

 

Tak to by byly základní informace, které jsem vám chtěla předat. Dvě tyčinky už mám doma a během 2 týdnů jsem s nimi přefiltrovala hodně litrů vody. Balíček přišel velice rychle – 2 tyčinky Binchio Premium a také 1 mýdlo s binchotanem, ale o tom až za chvíli:-).

Tyčinku sem rozbalila a hned jsem se pustila do akce. Na obalu je napsáno, že je třeba tyčinku nejdříve dobře vypláchnout a poté vhodit do vody a 10 minut povařit. Po osušení je tyčinka připravena k použití. Vše ohledně tyčinky je popsané na zadní straně krabičky, takže to nemusíte nikde dohledávat. Použití tyčinky je velice jednoduché, snadno si to osvojíte a už nebudete návod potřebovat. Stačí jen vhodit tyčinku do vody (tyčinku premium dávám do 2 litrové karafy) a nechat v ní minimálně 2 hodiny. Ještě je tu jedna věc – každé 2 týdny je třeba tyčinku převařit, aby se zbavila nečistot a zase fungovala, jak má.

To je celý návod, jak vidíte, je to opravdu snadné.

 

Jak tedy voda po přefiltrování chutná?

Po 2 hodinách filtrování vody nastal okamžik pravdy. Přiznám se, že jsem byla hodně nervózní. Ani nevíte, jak jsem se těšila na to, že konečně budu pít vodu bez nějaké nepříjemné pachuti či zápachu. Nalila jsem vodu z kohoutku do skleničky a do druhé pak vodu přefiltrovanou binchotanovým uhlíkem…potom jsem se pustila do ochutnávky. A výsledek?

Voda natočená rovnou z kohoutku je tvrdá, s železitou, kovovou chutí a vůní, a jak už jsem psala – nechutná mi. Zato přefiltrovaná voda je jemná, lehká, více osvěžující, a hlavně bez jakékoliv rušivé chuti či vůně. Na stránkách píší, že je voda srovnatelná s vodou Evian. Já jsem ji nikdy nepila, takže to bohužel nemohu srovnat. Pro mě je nejdůležitější to, že mě i Jardovi voda chutná. Problém s chlorem nemáme, ale podle stránek by si tyčinka měla s chlorem poradit.

Další, co se chystám vyzkoušet je použít vodu i na přípravu horkých nápojů. Například matcha čaj nebo káva má s touto vodou chutnat lépe, tak to mám jako další na seznamu:-).

 

Kde se dá tyčinka koupit?

Já jsem jí objevila na www.binchio.com. Na stránkách prodávají nejen filtrační tyčinky z uhlí, ale také mýdla z binchotanu, překrásné karafy na vodu a další věci. Kokosovou lampu a karafu Mizu mám na seznamu přání (poprosím o ně Ježíška).

 

Kolik filtrační tyčinky stojí?

Na www.binchio.com jsou na výběr 3 druhy tyčinek. Tyčinka Binchio mini za 190Kč (na 0,5-0,7 litru), menší tyčinka Binchio start stojí 210Kč (na filtraci 1 litru vody najednou), tyčinka Binchio premium pak 320Kč (na 1,5-2 litry vody).

 

 

A co až vám tyčinka doslouží?

Tohle mě taky hodně zajímalo. Dívala jsem se na stránky a píší tam, že po 4 měsících není nutné tyčinku vyhazovat. Dá se například přiložit k pokojovým rostlinám, aby dodávala půdě v květináči živiny.

 

A co to mýdlo?

Abych nezapomněla, mám doma i mýdlo od stejné firmy. Toto mýdlo mě zaujalo tím, že je vyrobené v souladu s konceptem zero waste. Některé tyčinky uhlí nemají potřebnou velikost a firma Binchio se rozhodla, že je namísto vyhození ještě použije. Tyto tyčinky se rozdrtí na jemný prášek a přidají se do základu na mýdlo. Vznikne tak detoxikační čistící mýdlo ideální pro problematickou pleť se sklonem akné. Mýdlo je ale vhodné i pro všechny další typy pleti.

Mýdlo je ručně vyráběné na Slovensku, obsahuje pouze přírodní suroviny jako je organický kokosový nebo olivový olej. Díky nim mýdlo pokožku nevysušuje (potvrzuji z osobní zkušenosti). Dá se použít na tělo i obličej, stačí ho napěnit v rukách a pak s tím promasírovat pokožku, nechat chvilku působit a smýt.

Složení: Binchotan, organický kokosový olej a olivový olej, vůně z přírodních esencí lotosu květu a jasmínu

Je to přírodní produkt bez umělých příměsí, konzervačních látek, síranů, barviv a minerálních olejů. Ingredience jsou z ekologicky udržitelné produkce rostlinných zdrojů. Bez alkoholu, palmového olej a vhodné i pro vegany. K tomu zkrátka není co dodat:-).

 

K čemu je používání mýdla dobré? Čistí pokožku, regeneruje, pomáhá při problémech s akné, vhodné pro každodenní použití, zbavuje pokožku toxinů a nečistot.

Mýdlo přišlo v krabičce s tyčinkami a řeknu vám, že ta vůně, která se po otevření krabičky linula ven, byla opojná. Jedná se totiž o vůni jasmínu a lotosu. Jasmín je jedna z mých nejoblíbenějších vůní (používám jasmínové sérum, a dokonce i jasmínový šampon), takže se mi trefilo do noty. Vůně je příjemná, nevtíravá.

Mýdlo používám každý den (zatím jen na obličej) a zatím ho moc neubylo. Počítám tedy, že mi ještě dlouho vydrží😊. Při napěnění je samozřejmě černé, ale nebojte, jde to dobře umýt😊.

Jedna zajímavost na závěr:  Je to první mýdlo v ČR a Slovensku, které obsahuje uhlí nejvyšší kvality – binchotan. Jinde ho tedy nenajdete.

 

Tak to byla recenze tyčinky na filtraci vody od firmy Binchio. Já jsem tedy spokojená, protože výsledek je takový, jaký jsem si představovala. Voda nám chutná a z toho mám obrovskou radost. Už jsem během těch pár týdnů přefiltrovala hodně vody a pokaždé si užívám tu chuť:-).

Druhou tyčinku jsem dala kamarádce, která s námi bydlí v baráku. Doteď pili balenou vodu, protože jim ta z kohoutku nechutnala. Po přefiltrování vody tyčinkou jsou s chutí vody spokojení, takže už více než týden nekoupili vodu plastových lahví a z toho mám velkou radost. Také je mrzelo, že vodu musí kupovat a hlavně to, že pak vyhazují tolik pet lahví. Když jim teď voda chutná, nemají už důvod se k té kupované vodě vracet.

Reklamy nemám zrovna v lásce, ale v tomhle případě jsem vlastně vděčná, že na mě reklama na stránky Binchio vyskočila. Kdoví, jestli bych na tento způsob čištění vody sama přišla. Pro jednou tedy – děkuju reklamo! 😀 

 

Kdyby vás cokoliv ohledně tyčinky na filtraci vody zajímalo, klidně mi napište do komentářů. Jestli budu znát odpověď, ráda vám na cokoliv odpovím:-). 

Dobré vodě zdar!

 

Verča