Máte zažloutlé nehty? Zbavte se jich pomocí pasty z dvou přírodních surovin. Zažloutnutí je nejčastěji způsobené kouřením a někdy za to zase laky na nehty, které nehty zbarví do žluta. Vyrobte si pastu, která vám nehty vrátí do původní barvy. Zažloutlé nehty nevypadají dobře, tak se té nehezké barvy pojďme zbavit. Pastu připravíte během minutky, tak jdeme na to!

 

Budete potřebovat:

  • 1 lžičku citrónové šťávy
  • 1 lžičku jedlé sody
  • Kartáček na zuby(nějaký starý nebo ten nelevnější, co seženete)

Příprava:

Citrónovou šťávu smíchejte s jedlou sodou do pasty.

Jedlou jsou jsem použil od Tierra Verde. Jsem ráda, že jsem konečně sehnala jedlou sodu v papírovém obalu. Většinou se prodává v plastovém sáčku. Našla jsem ji v tomto eshopu: https://eshop.tierraverde.cz/

 

Použití:

Kartáčkem naberte trochu směsi a začněte s ní drhnout nehty (jemně). Nehty musí být odlakované. Pokud je to na všechny nehty málo, přidělejte potřebné množství. V případě hodně zažloutlých nehtů nechte 10 minut působit. U méně zažloutlých nehtů stačí chvilku nehty drhnout kartáčkem.

Poté smyjte a naneste hydratační krém na ruce.

Postup můžete opakovat do požadovaného výsledku.

Použila jsem starý cestovní kartáček, který jsem našla v kufru. Teď už používám jen dřevěné nebo přírodní větvičku. Protože je tento kartáček plastový, jsem ráda, že jsem pro něj ještě našla využití a nemusel do koše:-).