Rozmarýnová voda na vlasy je takový přírodní zázrak. Tedy nechci psát doslova zázrak, ale pro péči o vlasy je opravdu skvělým pomocníkem. Doma si jí snadno můžete vyrobit, a to jen z vody a rozmarýnu.

 

K čemu je dobrá?

Podporuje růst vlasů

Zlepšuje zdraví vlasové pokožky

Snižuje vypadávání vlasů

Proti svědění, na suchou vlasovou pokožku

Pro hustější vlasy (v kombinaci s masáží vlasů budou výsledky ještě lepší)

Hydratuje pokožku hlavy

Je zcela přírodní

Má protizánětlivé vlastnosti

To je takový základ, co tahle voda umí. Není divu, že obletěla svět a lidé ve všech koutech světa vytáhli hrnce a začali si vodu vařit. Koukněte na sociální sítě a zadejte Rosemary water, najdete tam tisíce a tisíce recenzí užívání této vody. Já sama se k těm pozitivním recenzím musím přidat.

Zatím jsem všude viděla vařit vodu z čerstvé bylinky. Problém je, že jsem si musela vždy kupovat bylinku v květináči a ta mi do pár týdnů uschla. Kvůli jedné lahvičce vody mi to přijde docela škoda- přeci jen je to v plastovém květináči, který nevyužiju. Rostlinka stála asi 40 korun, což není moc, ale za rok se to nasčítá. Já jsem přišla na to, jak to udělat levněji, ale hlavně i šetrněji k životnímu prostředí. Místo spousty spotřebovaných rostlinek jsem začala používat rozmarýn sušený. Jeden sáček mi tak vydrží na 20 lahviček, což je minimálně na rok a to je skvělé.

 

Na 1 várku budete potřebovat:

  • 250 ml vody
  • 1-1,5 lžíce sušeného rozmarýnu (5-7,5 gramu) z Botanic
  • Rozprašovač

 

Postup:

Sušený rozmarýn a vodu nalijte do kastrůlku a 15 minut povařte na nízkou teplotu. Kdyby se voda moc vyvařila, dolijte ji do původního množství.

Poté sundejte ze sporáku, zakryjte pokličkou a nechte stát, dokud zcela nevychladne. Přeceďte a přelijte do rozprašovače.

Jelikož voda neobsahuje žádné konzervanty, je třeba jí skladovat v lednici.

 

Jak vodu používat?

Odhrňte vlasy a vodu nastříkejte na vlasovou pokožku (na suché vlasy). Postupujte tak po celé hlavě. Když spěchám, nastříkám si vodu do rukou a pak vmasíruju do pokožky. Zdraví vlasů začíná v pokožce, proto je třeba se soustředit právě na ni. Do vlasů samozřejmě můžete také nastříkat, ale nemusíte😊.

Ideální je vodu používat 3-4 x týdně, pro maximální efekt ale klidně každý den a můžete i několikrát. Já to většinou opakuji ráno a večer.

Jelikož se jedná o přírodní produkt, počítejte, že výsledku uvidíte až za cca 3-6 měsíců. Proto je třeba to nevzdat a vydržet.

Po nanesení vody vlasy neumývejte.

 

TIP:

Kdybyste si chtěli vyrobit větší množství vody do zásoby, stačí ji po vychladnutí rozlít do formiček na led a zamrazit. Pak si podle potřeby rozmrazíte kolik vody budete chtít.

 

Rozmarýnovou vodu je také možné používat jako bylinný oplach po umytí vlasů šamponem.

 

Trvanlivost: Rozmarýnovou vodu vždy skladujte v lednici. Trvanlivost je cca 4-6 týdnů. Kdybyste si všimli jakékoliv změny barvy nebo vůně, bez lítosti ji vylijte a udělejte novou.