Když si představím luxusní kosmetiku, vždycky se mi vybaví růže. Dnes si také z růže něco vyrobíme. Bude to růžový peeling na tělo i obličej. Základem je úžasný kokosový olej s růží. Ne každému roste růže na zahradě a tohle je skvělé řešení. Voní fantasticky! Trochu jsem se bála, že když do oleje přidám další suroviny, vůně zmizí. To se ale nestalo, i po přidání například cukru v případě tohoto peelingu byla vůně růže stále stejně výrazná jako na začátku.

Počkejte, až ho poprvé použijete ve sprše. Budete si připadat jako v lázních nebo nějakém salónu, kde se používají vonné oleje. Máte rádi vůni růže? Tak tohle bude něco pro vás.

Poznámka: Nesmím zapomenout udělat i skleničku pro mamku, bude z tohohle peelingu nadšená, protože miluje růže.

 

Suroviny:

  • 100g krupicového cukru
  • 50g kokosového oleje s růží
  • Sušený ibišek

 

Kokosový olej s růží

Tento úžasný kokosový olej s růží seženete na www.zdravizesrilanky.cz

 

Sušený ibišek

Sušený ibišek seženete na www.shams.cz. Připravíte z něj skvělý čaj, studené nápoje anebo ho můžete použít jako přírodní barvivo do vašich dezertů.

 

Postup:

Jako první si vyrobte ibiškový prášek. Stačí dát ibišek do mixéru nebo jako já do mlýnku na kafe a rozmixovat ho na prášek. Prášek se dá použít jako barvivo do kosmetiky i potravin. Prášek můžete pro jistotu přecedit, aby v něm nebyly větší kousky ibišku, i když u peelingu to není na škodu.

Kokosový olej dejte do misky. Pokud je moc tuhý, nechte ho chvilku povolit ideálně na nějakém teplejším místě.

Přidejte cukr a promíchejte. Pro obarvení jsem přidala i 1 lžičku ibiškového prášku. Možná o trochu více. Zkuste a uvidíte, jakou bude mít peeling barvu. Mimochodem ibišek tu není jen pro jeho barvu. Obsahuje hodně vitaminu C a antioxidantů, které jsou dobré pro vaši pokožku. Dodají pokožce zdravý vzhled a chrání pokožku před předčasným stárnutím.

Peeling přendejte do zavírací sklenice a uložte do koupelny.

 

Použití: Naberte si trochu peelingu a krouživými pohyby promasírujte pokožku. Pokračujte po celém těle. Soustřeďte se hlavně na problematické partie jako je zadeček, stehna a bříško. Peeling je vhodný i na obličej, jen při masáži moc netlačte.

Jak peeling skladovat? Na teplém místě bude spíše tekutý, v chladu může být hodně tvrdý. Zkoušejte, kde mu bude nejlépe a najděte to správné místo😊.