Melasa je velice zdravá, to už určitě víte. Kromě toho, že si s ní osladíte jídlo je dobrá i pro vaši pokožku a vlasy. Při pátrání po využití melasy jsem zjistila, že ji plno žen v Egyptě i jiných zemích používá prakticky na celé tělo. Melasu mám doma něco přes rok a už sem za to dobu vyzkoušela plno zajímavých receptů. Některé z nich už najdete na stránkách:

 

Tentokrát mám pro vás recept na masku na vlasy. Jaké má přínosy?

Výživa pro zdravé a krásné vlasy

Ideální pro vlasy, které jsou barvené

Posiluje vlasy

Dodá jim lesk

 

Na 1 masku budete potřebovat:

 

Ještě k těm surovinám:

Melasu jsem použila egyptskou, od firmy www.shams.cz. Je několik druhů melasy, tak to raději upřesním.

Jablečný ocet – Je třeba použít kvalitní, ideální bio/organický jablečný ocet. Nejedná se tedy o kvasný lihový v pet lahvi, tenhle se prodává zásadně ve skle a je o něco dražší.

Bílý jogurt – Zrající jogurt plný prospěšných bakterií je dobrý nejen pro vaše trávení, ale i pro vaši pleť a vlasy. Použila jsem tedy domácí jogurt. V obchodě sáhněte po nějakém selském či podobném jogurtu. Hlavně ať není slazený nebo s nějakou příchutí😊.

Postup

Vše promíchejte v misce a naneste na suché vlasy. Nepoužívám žádný štětec jako je na barvení. Normálně si vezmu masku do ruky a vmasíruju do pokožky a pak do vlasů. Raději to dělejte nad umyvadlem, může to kapat kolem.

Po nanesení masky vlasy ještě pořádně promasíruju, aby se maska dostala všude.

Nechte 15 minut působit a poté smyjte. 15 minut je minimální doba, klidně masku nechte i 30 nebo 60 minut.

Vlasy umyjte šamponem a nechte uschnout.