Miluju výzvy a jednou z nich pro mě bylo připravit míchaná vajíčka bez použití vajec – tedy veganská míchaná vajíčka. Nejsem vegan, mám to spíš tak 50:50😊 – zkrátka omezuju živočišné zdroje…možná se tomu nějak říká, ale netuším jak:-D.

Před měsícem se mi dostala do ruky sůl Kala Namak. Je to himalájská černá sůl, která má hodně aromatickou vůni – voní totiž jako síra. Zní to možná divně, na co takovou sůl použít? Hledala jsem a zjistila, že se tato sůl často používá do jídla, kde chcete, aby byly cítit vajíčka. Právě tuto sůl jsem tedy použila do dnešního receptu a výsledek mě velice mile překvapil. Bála jsem se, že to nebude k jídlu nebo bude mít výraznou vůni. Ono je to ale moc dobré.

Nevím, jestli bych dokázala žít s tím, že už si v životě nedám míchaná vajíčka – miluju je! Ale střídat to klidně budu ráda. Alespoň si svoji oblíbenou snídani budu moc udělat i když zrovna nebudeme mít vajíčka v lednici😊.

 

Suroviny na 2 porce:

  • 180g tofu natural (1 kostka)
  • 125g silken tofu
  • 150ml vody
  • 1 lžíce rostlinného másla (používám Alsan)
  • ½ lžičky třtinového cukru (volitelné)
  • ½ – 1 lžička soli himalájská černá sůl Goodie

  • ¼ lžičky mleté kurkumy

 

Postup

Tofu vyndejte z obalu. Přebytečnou vodu slijte. Ručně ho natrhejte na kousky.

Na pánev dejte zahřát máslo, přidejte na kousky natrhané tofu a začněte míchat.

Přidejte vodu a kurkumu a 5 minut vařte za stálého míchání. Voda by se měla skoro celá vyvařit.

Dále přidejte silken tofu – celý obsah vaničky a cukr. Míchejte další 2-3 minuty. Doba záleží na vás, podle toho, jestli chcete „vajíčka“ tekutější nebo sušší.

Odstavte, vmíchejte sůl Kala namak a promíchejte. Začněte na ½ lžičky, případně ještě přidejte. Další sůl není nutné přidávat.

Podávejte ozdobené jarní cibulkou.

 

Bonus:

Na vajíčka jsem si ještě nasypala pivovarské kvasnice. Jsou velice zdravé a chuťově se mi k tomuto jídlu hodily. Na každou porci jsem dala ½ lžíce.

Snídaně do postele:

 

Snídani jsem si dala v posteli, když mám konečně ten nový servírovací stolek do postele.

Stoleček prodává firmy ČistéDřevo.cz. Snídaně v posteli má své kouzlo – třeba já si přijdu jako na dovolené:-).