No nevypadá nádherně? Jak vidíte na fotce je tato sůl do koupele i pastvou pro oči. Základem je himalájská sůl, která tělo detoxikuje a dodá tělu pěknou dávku minerálů. Další surovinou je růže. Na internetu se dají koupit lístky růže pro použití do kosmetiky, ale není nad to si růži utrhnout na zahradě.

Když jezdím na kole kolem baráčků vidím růži snad na každé zahradě. Je to nádhera, to ano, ale říkám si, že je to škoda jí nevyužít. Z růže si totiž můžete vyrobit mnoho kosmetických produktů a také si z ní připravit lahodný čaj nebo laté. Použití v kosmetice je známé, použití v jídle už asi moc ne. Strašně ráda používám věci z naší zahrádky, a proto jsem tohle léto byla nadšená ,když jsem zjistila na co všechno se dá růže použít. Celé roky na ní koukám a teď se v ní koupu, mažu se růžovými krémy a popíjím růžový čaj. Hýčkejte se také růžovou kosmetikou. Začněte solí do koupele, ta se nikdy neztratí. Jistě by to byl překrásný dárek k Vánocům pro rodinu, co říkáte?

 

Z jemné himalájské soli si zase můžete vyrobit peeling, stačí ji smíchat s mandlovým olejem.

 

Suroviny:

  • Himalájská sůl jemná/mletá/hrubá
  • Podrcená sušená růže
  • Vůně do kosmetiky – anglická růže (ekokoza.cz)
  • Sklenice

 

Postup:

Himalájskou sůl nasypte do sklenice. Pro voňavou koupelovou sůl přidejte 10 kapek růžové vůně. Nebo více, pokud chcete sůl ještě voňavější.

Přidejte vůni a metličkou se solí promíchejte.

Nasušené lístky růže trochu podrťte nebo pomačkejte v dlaních. Poté nasypte na sůl.

Zavřete sklenici.

 

Dávkování: Libovolné. Většinou dávám tak ½ hrnku mixu.

 

Pokud nechcete mít vanu plnou květů, můžete sůl nasypat do sáčku, zavázat a vhodit do vany.