Často jezdím na kole, bruslích, koloběžce… mám ráda sport. Ve velkých vedrech, a nejen ve vedru je třeba dodržovat pitný režim. Ideální jsou na to nápoje, určené pro sportovce, které vám dodají vše, co s potem tělo odplaví.

Loni jsem si začala vyrábět domácí sportovní nápoj, a to hned v několika variantách. Při hledání správných surovin jsem stále dokola narážela na jednu surovinu – kokosovou vodu. Ta se podle všeho ukázala jako nejlepší volba jako základ nápoje. Dodá tělu elektrolyty, které při cvičení vyplavíte. Kokosová voda vás dokáže hydratovat stejně dobře jako různé iontové nápoje. V nápoji také najdete pomerančovou šťávu, citrónovou šťávu a himalájskou sůl. Ty nápoj ještě posunou o level výš.

Společně tvoří nápoj ideální na nebo po cvičení. Dělám si ho na kolo i výlety kdy chodíme pěšky. Je skvělý i do dnů, kdy je pořádné horko. Všimla jsem si, že se pak cítím lépe a nejsem tak unavená a vyčerpaná.

 

Suroviny:

  • 300ml kokosové vody
  • 40ml pomerančové šťávy (šťáva z ½ pomeranče)
  • 20ml citrónové šťávy (šťáva z ½ menšího citrónu)
  • 1 lžička medu
  • 1/16 himalájské soli (špetka)

 

Postup:

Všechny suroviny smíchejte a protřepejte.

 

Dávkování

Dávkování je pouze na vás. Můžete ho vypít, kolik jen chcete😊. Já si na kolo beru 1 nápoj a zbytek vodu. Tento nápoj postupně upíjím.

Nebo si ho můžete vypít až přijdete domů.