Návod, jak si vyrobit kávový olej. Tenhle olej by vám doma neměl chybět, protože až si přečtete, co umí, budete chtít doma mít taky lahvičku.
Díky obsahu kofeinu má kávový olej hned několik využití.
K čemu je kávový olej dobrý?
 • Kofein zrychluje krevní olej a pomáhá tak zlepšit kruhy pod očima.
 • Je skvělý pomocník při celulitidě. Pravidelným používám kávového oleje zlepšíte vzhled pokožky a zpevníte jí.
 • Podporuje růst vlasů a dodá jim bohatý lesk.
 • Káva je bohatým zdrojem antioxidantů takže chrání pokožku před volnými radikály které poškozují.
 • Bude vám nápomocný i v boji proti vráskám a linkám kolem očí.
 • Zlepšuje vzhled křečových žil a strií.
 • Rozpouští tukové buňky, takže je dobrou volbou i pokud se snažíte shodit nějaké to kilo.
 • Olej si můžete přidat do vašeho oblíbeného krému, používat jako oční krém, tělový či masážní olej nebo jako vlasovou péči.
 • Má příjemnou kávovou vůni.

SUROVINY

 • 120ml oleje (nejraději používám mandlový)
 • 40g mleté kávy

*olej zvolte podle toho, k čemu budete kávový olej používat nebo podle typu pleti. Použít můžete například mandlový olej nebo olej olivový.

Výroba kávového oleje

Do skleněné lahvičky nasypte mletou kávu

Zalijte olejem a protřepejte.

Lahvičku s olejem nechte 1 měsíc nechte někde stát při pokojové teplotě. Když si vzpomenete, občas ho protřepejte.

Po měsíci přeceďte olej přes jemné sítko nebo plátýnko. Je potřeba, aby v oleji nezbyly kousky mleté kávy. Klidně olej přeceďte i několikrát.

Získaný kávový olej přelijte do čisté suché lahve a uzavřete.

 

Použití

Přidejte ho do tělového nebo pleťovém krému: do svého oblíbeného krému nalijte menší nebo větší množství kávového oleje a podle potřeby používejte. Dodá krému vůni kávy (pokud ten vás není parfémovaný) a také účinky kofeinu.

Na výrobu kosmetiky: Kávový olej můžete použít místo jiného oleje do vašich receptů. Například na výrobu tělového másla, balzámu na rty nebo pleťového krému.

Oční krém: ráno a večer olej naneste na oční okolí a vmasírujte. Soustřeďte se hlavně na kruhy pod očima. Pro nejlepší efekt použijte roll on, dá se koupit třeba v drogerii. Je to tyčinka s kovovou kuličkou na konci. Pod oči nanesete olej a poté kuličkou dobře promasírujete. Pokožka se prokrví a kruhy budou světlejší. Používejte každý den (večer nebo i ráno). Místo roll onu můžete použít i prsty, stačí olej důkladně vklepat do pokožky.

Posilovač barvy vlasů: na vlasy naneste dostatečné množství kávového oleje, aby byly vlhké, ale olej z nich zase nevytékal. Zabalte do potravinové fólie a nechte několik hodin působit. Pro větší účinek můžete olej trochu zahřát (nesmí být vařící, jen horký, aby vás nepálil). Posílí barvu přírodních i barvených vlasů.

Na křečové žíly, strie a jizvy: olej naneste na postižené místo a vmasírujte. Masáž je také důležitá pro lepší prokrvení. Stejně jako u kruhů pod očima je důležité pravidelné používání (1-2x denně).

Zábal na odstranění tuku: olej trochu zahřejte a naneste na problematické partie (nesmí vás pálit, jen hřát). Namazané partie zabalte do potravinové fólie a poté ještě do jednoho nebo dvou ručníků. Lehněte si a odpočívejte asi 30 minut (klidně i déle). Poté olej setřete nebo opláchněte. Opakujte 1-2* týdně.

Tělový olej: olej naneste na pokožku a rozetřete.

Tělový peeling: Jako peeling můžete použít olej smíchaný s mletou kávou anebo jen tu kávu, která vám zbyde v sítu po přecezení oleje. Podle potřeby můžete přidat více oleje, aby vám peeling vyhovoval. Peeling používejte ve sprše – naberte si trochu peelingu (suchou rukou) a vmasírujte krouživými pohyby do pokožky. Poté smyjte teplou vodou. Peeling odstraní odumřelé buňky, pokožku prokrví, rozjasní a zpevní. Bude vypadat skvěle a taky bude krásně jemná.

 

Skladování: při pokojové teplotě na tmavém místě

Trvanlivost: několik měsíců (podle trvanlivosti použitého oleje)